To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Czołówka/ latarka czołowa ( w tym tanie propozycje) - wątek ogólny
No zrobił, ale marsz to nie bieg. Do biegu potrzeba znacznie lepiej oświetlić sobie drogę do przodu więc te 60lm uznał bym za dość konieczne, by komfortowo i bez stresu o skręcenie kostki biec. 100lm to już pełen komfort pozwalający na jazdę rowerem, może bez szaleństw, ale spoko się da. Także porównanie Zbynka jest dobre, ale dla piechura, a nie biegacza.

Generalnie to uważam, że w turystyce 100lm jest w zupełności wystarczające. Wolał bym osobiście, by nowoczesne latarki miały tak ustawione tryby, by maksymalnie wydłużyć ich czas pracy na jednej zmianie aku. Niestety tak nie jest i najczęściej są to tryby ~200/100/50lm gdzie te 50lm pozwala na raptem kilkanaście godzin świecenia w przypadku latarek kompaktowych lub kilkadziesiąt w przypadku latarek z zewnętrznym zasobnikiem. Brakuje takich trybów co u Zbynka, ~15/20lm i 1/2lm do prac bazowo namiotowych.
Aby taka latarke posiadać to niestety trzeba ją sobie samemu złozyć. Ja przerobiłem w tym celu Storma, który na minimum świeci 4lm co pozwala na ciagły czas pracy ok. 300 godzin!!! Na ostatnim 3 tygodniowym wyjeździe niemal non stop świeciłem tylko na 4lm i przywiozłem do domu aku tak naładowane, że przy pełnej mocy (100lm) pozwoliły na ciągłe świecenie przez 8 godzin!!! I to jest latarka dla turysty.
---
Edytowany: 2015-12-08 14:10:52

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Czołówki (tanie) / czołówka / latarka czołowa - wątek ogólny - przez Arni - 08-12-2015, 13:56

Skocz do: