To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Czołówka/ latarka czołowa ( w tym tanie propozycje) - wątek ogólny
#83
Zielony jest używany przez myśliwych do tropienia śladów krwi. Nie płoszy też zwierząt bo ten rodzaj widma nie przez wszystkie zwierzaki jest widziany. W turystyce zimowej sprawdza się lepiej na śniegu.
Byc może czerwony ma podobne zalety ale ten kolor kojaży się ze światłem ostrzegawczym, awaryjnym, wzywania pomocy etc.
Gdzieś czytałem, że oko w zieleni widzi bardziej ostro, a szczególy na mapie są podświetlone (uwidocznione) wyraźniej. Na pewno przebieg szlaku czerwonego :)
Znalazłem jeszcze w necie odnośnie nokto: ,,Kolor zielony ma tę ciekawą i ważną cechę, iż charakteryzuje się największą ilością odcieni ze wszystkich barw światła , co w efekcie pomaga rozpoznać obiekty niewiele się różniące od siebie - rośnie kontrast i widoczność szczegółów. Nie mniej ważne jest, że przy zielonym odcieniu oczy najmniej się męczą''.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Czołówki (tanie) / czołówka / latarka czołowa - wątek ogólny - przez PRS - 02-03-2012, 15:09

Skocz do: