To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Czołówka/ latarka czołowa ( w tym tanie propozycje) - wątek ogólny
#72
Witam serdecznie. Również jestem użytkownikiem LATARKI CZOŁOWEJ X2000 ZOOM LED CREE 240Lm 3 x AAA. Nosiłem ją kilka razy dopiero. Nie wpadła mi do wody, ani nie pogryzł jej pies. Powiem tak: lepszej nie miałem. Jestem bardzo zadowolony (jak na razie). Możliwość skupienia światła i obserwacja zająca w nocy z odległości ponad 100m to jest coś, jeśli mówimy o czołówkach. Ja jestem zdania, że jeżeli potrzebuję światło na 100m to nie kupuje czołowej latarki tylko normalnej, ale taka możliwość w czołówce robi wrażenie. Na moich kolegach po fachu zrobiła ogromne, jak puściliśmy światło w lesie to nie mogli uwierzyć, że taka mała latareczka a ma taką moc. Cztery regulacje dół/góra przy czym pierwsza to wyjęcie z zaczepu. No i oczywiście są minusy. Pierwszy to taki, że baterie są na zewnątrz i nosi się je z tyłu głowy mi w niczym to nie przeszkadzało, nawet podczas strzelania w pozycji leżącej. Drugi minus dotyczy zmiany skupienia promienia. Wystarczy odciągnąć osłonkę od siebie i w ten sposób soczewka się oddala i skupia światło bardziej, wiadomo lekki docisk osłonki soczewki i skupienie słabnie, nie ma jako takiej możliwości zablokowania tej osłonki odpowiedzialnej za skupienie i rozproszenie światła. Nie wiem jeszcze ile mi baterie wytrzymają. Na razie ok 2h świeciła i nie widzę różnicy. Mam nadzieję że pomogłem. Jeżeli ktoś chcę to mogę specjalnie zdjęcia wykonać jeszcze dzisiaj i pokazać jak sprawuje się w ciemności.
---
Edytowany: 2012-02-24 15:07:59
-------------------------------------------
Marcin

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Czołówki (tanie) / czołówka / latarka czołowa - wątek ogólny - przez nicram4 - 24-02-2012, 15:02

Skocz do: