To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Czołówka/ latarka czołowa ( w tym tanie propozycje) - wątek ogólny
#64
@anka
Przede wszystkim, pod kątem jakiego zastosowania ma być ta opinia? Bo patrząc na podane na www parametry tej latarki, to to jest czołówka, która poświeci bardzo intensywnie i zaraz zgaśnie. ;) Piszą tam, że to cudo wyciąga 300 lm (trochę nie chce mi się w to wierzyć, ale nie miałam tego w ręku, nie mam jak sprawdzić) - w tej sytuacji zasilanie 3x AAA wydaje mi się jakimś nieporozumieniem. Deklarowany czas świecenia 6h to bardzo mało. Gdybyś np chciała taką latarkę używać w jaskiniach, to nawet na jedną akcję może nie wystarczyć. Na powierzchni ciągłe zmienianie baterii też jest uciążliwe.
Jeżeli potrzebujesz uniwersalnej latarki, to 300 lm raczej nie jest Ci potrzebne. Ja np. używam swojej najczęściej w trybie dającym strumień świetlny ok. 70 lm, czasami w jaskini przełączam się na 85 lm, sporadycznie na 150 lm, żeby doświetlić coś na chwilę.

@yaro1986
Porównywałeś może jasność tej latarki z jakąś inną? Ciekawi mnie ile lumenów faktycznie daje? W opisie w podanym przez Ciebie linku nic o tym nie ma. Bo to, że sama dioda ma max 240 lm, to jeszcze nic nie znaczy...

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Czołówki (tanie) / czołówka / latarka czołowa - wątek ogólny - przez Atv - 22-02-2012, 21:01

Skocz do: