To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Leki Makalu Ultralite Air Ergo Long
#1
OPIS PRODUKTU:

Długość: 63-130cm
Waga: 240g
Regulacja: Easy Lock System
Anti-shock system
Rączka: Air Ergo Contact Grip z paskiem w systemie \'Automatik Comfort Strap\' pozwalającym na uwolnienie dłoni w trudnych sytuacjach, przedłużana, rękojeść wygodna dopasowana do kształtu dłoni, wykonana z miękkiego materiału z końcówka z korka.
Grot: Zakończony koncówką wykonaną z węglików spiekanych.
Talerzyki: w komplecie tylko zimowe, mozliwosc dokupienia letnich.

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
22-10-2006, 09:15

Kijki zakupiłem rok temu za wyjatkowo dobra cene 100 zł, podczas gdy ich cena wahała sie wtedy pomiedzy 80-90 Euro w zaleznosci od sklepu. Szukałem fajnych kijów na tury i zimowe wypady w góry, mniej na letnie wycieczki piesze (jestem przeciwnikiem \'stukania\' kijami latem). Musze powiedziec, ze sie nie zawiodłem.

Po pierwsze kije maja doskonale wyprofilowane raczki (przedłuzane!), zas material z ktorego sa wykonane (rodzaj pianki i korka na koncu) sprawia, ze naprawde komfortowo trzyma sie je w dłoni. Pozytywnej oceny uchwytu dopelniaja paski dobrze trzymajace dlon w rekawicy... Latem, pozostaje troche luzu, a paski nie maja mozliwosci regulacji, ale to chyba niewielka wada:). Jeszcze jedno - raczka pasuje idealnie do srednich i małych dłoni. Tyle o rekojesci i uchwycie.

Po drugie kije sa bardzo lekkie, praktycznie nie czuje sie ich w dłoni w czasie marszu. Jednoczesnie sa bardzo wytrzymałe - kilkakrotnie zakleszczyly sie w jakiejs szczelinie i mimo wygiecia nie odkształciły sie. Zdarzało sie tez, ze stawałem na nich narta i nic... Sa naprawde elastyczne. Stan widii po roku uzytkowania oceniam na bardzo dobry, niewielki odprysk (ubytek) jednej z nich to konsekwencja silnego uderzenia koncówka kija o skale.

Po trzecie - regulacja kijow. I tu moge miec pewne zastrzezenia. Otóż raz na kilka / kilkanascie prob skrecenia ich, jeden z segmentow (jest ich 3, czyli w 2 miejscach mozna regulowac ich dlugosc) jakby \'slizgał\' sie i system Easy Lock nie mogł zablokowac kija na zadanej długosci (apropos, kije maja bardzo fajna, czytelna podziałke w centymetrach). Problem ten występował zwykle przy duzych mrozach, lub przy zawilgoceniu / zamoczeniu kijow. Byc moze to normalne, trudno mi powiedziec... Aha i tu dobra rada... Mianowicie po kazdym uzytkowaniu w sniegu, warto kije rozkrecic i dobrze wysuszyc. (Dzieki Rafał za ta rade!!!).Poza tym regulacja jest płynna, nawet w rekawicy swobodnie mozna operowac segmentami i regulowac ich długosc. Istotnym jest mocne dokrecenie systemu, tak aby segment nie \'złożył\' sie w trakcie zapierania sie kijami. Model nie posiada anti-shocka. Wszystkie elementy teleskopowe sa anodowane, aby zapobiec ich korodowaniu.

Atutem tych kijow (jak kazdych innych firmy Leki) jest mozliwosc dokupienia talerzykow letnich - koszt ok 25 zł, koncowek widiowych, gumowych stopek na skały lub miasto - koszt ok. 30zł. Te ostatnie pozwola nam dluzej cieszyc sie dobrym stanem koncowek naszych kijkow...

Wazna uwaga na koniec. Poniewaz kije maja max. długosc 130 cm, raczej nadaja sie dla srednich wzrostem hikerow i turowcow, dla wyzszych moga okazac sie troche za krotkie. Ja mam 175 cm wzrostu i sa oki.

Kije te zdobyły pierwsze miejsce w rankingu ''Country Walking Magazine'':
* Country Walking Magazine - Best In Test 2005 *
''A worthy winner, being strong, light and well designed....''
''Extremely lightweight, yet strong enough to handle the demands of Snowdonia\'s nastiest boulder fields!''

http://www.completeoutdoors.co.uk/produc...ts_id=1885
http://www.completeoutdoors.co.uk/images...review.jpg

Zalety:
* lekkie, wytrzymałe i bardzo wygodne;
* wykonane z dbałoscia o najmniejsze szczegóły.

Wady:
* cena (ok. 300 zl), ale nie widziałem ich w zadnym polskim sklepie;
* brak regulacji paskow przy uchwytach;
*10-15 cm za krotkie - wtedy bylyby uniwersalne, na kazdy wzrost.

Ogolnie, POLECAM!

[b]OCENA PRODUKTU:


Wygoda: 5/5
Wyposażenie: 4/5
Wytrzymałość: 5/5
Ogólna: 4.67/5


[Obrazek: leki%20002.jpg]

[Obrazek: leki%20003.jpg]


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Leki Makalu Ultralite Air Ergo Long - przez lenny - 22-10-2006, 08:24
RE:[Recenzja] Leki Makalu Ultralite Air Ergo Long - przez lenny - 01-11-2006, 12:50
RE:[Recenzja] Leki Makalu Ultralite Air Ergo Long - przez Knophi - 01-11-2006, 22:50
RE:[Recenzja] Leki Makalu Ultralite Air Ergo Long - przez marek - 25-05-2008, 12:17

Skocz do: