To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż
Przeczytaj Zakres ubezpieczenia w języku polskim. Ja to rozumuję tak, że ubezpieczenie zdrowotne jest ważne na całym świecie ale jest to ubezpieczenie dotyczące raczej jedynie prawdziwych kataklizmów zdrowotnych (pkt 2.2  Koszty pilnego, niezbędnego ze względów medycznych leczenia powstałe za granicą). Cokolwiek to znaczy, bo sama definicja nie jest wyjaśniona i niewykluczone, że w przypadku prozaicznych zachorowań (jakieś niestrawności, kaszle, bóle brzucha) to trzeba się będzie kopać z koniem, żeby firma ubezpieczeniowa zwróciła koszty wizyty lekarskiej w takim Zanzibarze, czy innym Kirgistanie ale może nawet w Europie.

Być może się mylę ale jestem pragmatykiem - jeżeli coś nie jest konkretnie opisane i wskazane, daje spore pole do różnych interpretacji i nadużyć.

Sprawa ewentualnej hospitalizacji też niejasna. Na terenie Europy OK, jeżeli przedstawisz w szpitalu kartę EKUZ. Stanowi o tym dalsza część pkt. 2.2. A jak jest ze szpitalami poza EU? Ja z ulotki się nie dowiedziałem.

Na pewno ubezpieczeniem objęte są wypadki drogowe (końcowy akapit pkt. 2.2): UWAGA: Wypadki samochodowe za granicą są zasadniczo objęte ubezpieczeniem w ramach świadczeń wymienionych w pkt 2, o ile nie doszło do nich podczas udziału w zawodach w dyscyplinach sportów motorowych (w tym także w przejazdach kwalifikacyjnych i rajdach) lub podczas przygotowań do nich.

Może ktoś ubezpieczony w Alpenverein musiał korzystać z usług ubezpieczyciela i zechciałby podzielić się swoim doświadczeniem? Im zdarzenie miało miejsce w bardziej "odległym" kraju i im bardziej stanowiło "typowe rodzaje zachorowania" tym lepiej. Mielibyśmy jakiś osąd, choć tylko na podstawie tego przypadku.

Dla mnie odpowiedzialność ubezpieczyciela w wielu aspektach również nie jest przejrzysta. Wiem jedynie trzy rzeczy:
- ubezpieczenie zadziała w następstwie wypadku samochodowego
- świetna opcja na wypadek konieczności skorzystania z akcji ratowniczej w górach
- dobre zniżki podczas korzystania z górskich schronisk w krajach alpejskich
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez loner - 06-05-2006, 16:45
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez sharpblade - 07-05-2006, 21:21
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez Spineless - 07-05-2006, 22:36
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez Spineless - 07-05-2006, 22:39
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez belivka - 21-09-2006, 12:52
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez kaizen1 - 06-03-2007, 19:38
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez rumcajs - 08-02-2008, 13:55
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez Zbynek Ltd. - 11-02-2008, 11:43
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez xaliemorph - 19-08-2008, 11:13
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez pitdoggy - 19-08-2010, 10:23
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez ubezpieczony - 26-08-2011, 09:12
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez Manamana - 16-07-2012, 10:25
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez barlak00 - 25-12-2018, 22:07
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez barlak00 - 26-12-2018, 15:18
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez barlak00 - 26-12-2018, 19:18
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez barlak00 - 29-12-2018, 10:18
RE: Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez grendel - 02-09-2021, 08:15

Skocz do: