To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż
Hmmm no dobra ale trochę nie mam wyjścia bo nie wiem dokładnie którego dnia będę chciał wbić na Słowację podczas wędrówki i mogę to zrobić tylko przez neta dzień wcześniej. Wtedy też nie będę miał możliwości zakupić tego ubezpieczenia w stacjonarnym punkcie.

Jeśli kupowałbym przez union.sk to oni wysyłają na maila kartę którą można również wydrukować, rozumiem że podobnie działa na AXA.

Jest tam info ''Jeżeli kupujesz ubezpieczenie w ostatniej chwili ochronę ubezpieczeniową zapewniamy już 4 godziny po zakupie ubezpieczenia i dokonaniu płatności''

Trochę spojrzałem w ich regulamin i jest tam pkt.

''Do zawarcia Umowy pomiędzy Użytkownikiem a Ubezpieczycielem dochodzi z dniem wpłynięcia na rachunek bankowy Ubezpieczyciela składki ubezpieczeniowej, o ile płatność ta wpłynęła w terminie związania Ubezpieczyciela ofertą, po uprzednim złożeniu przez Użytk
ownika Wniosku za pośrednictwem Platformy internetowej. W przypadku wysłania Wniosku bez opłacenia składki lub też opłacenia składki ubezpieczeniowej po ustaniu ważności oferty nie dochodzi do zawarcia Umowy ''
''Ubezpieczyciel potwierdza zawarcie Umowy poprzez wysłanie polisy na adres e-mail wskazany przez Użytkownika we Wniosku''

Rozumiem, że bez wpłynięcia do nich kasy nie wyślą mi tej polisy na maila, jeśli ją otrzymam rozumiem, że jestem już ubezpieczony.


Tak teraz się zastanawiam jeszcze nad innym aspektem ubezpieczenia, przyznaje że jestem kompletnie zielony w tym temacie. Powiedzmy, że ubezpieczenie trwa jeden dzień od północy do północy i coś mi się stanie, trafię do szpitala i o godz 22 zrobią mi badania, zagipsują nogę itp. to ubezpieczenie to pokryje. Tylko że pewnie będę dalej w tym szpitalu i jak mi jakąś procedurę medyczną zafundują o godz 01.13 to już ubezpieczenie nie działa i płace za to sam ? Na logikę tak to chyba powinno działać. Czy też mogę już po wypadku przedłużyć powiedzmy w tym samym dniu to ubezpieczenie ? czy też ubezpieczyciel już na to nie pozwala....bo powie że ''po ptokach '' ;p

Wiem że mogę sobie sam przeczytać ten cały regulamin napisany ''prostym językiem bez żadnych kruczków prawnych'' ;-) ale powiedzmy że nie jestem pełnosprytny.

Z góry dziękuję jeśli mi ktoś doradzi i wytłumaczy bo dmuchając na zimne nie chciałbym się zdziwić że kupiłem coś z czego mogę skorzystać albo tylko częściowo.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez loner - 06-05-2006, 16:45
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez sharpblade - 07-05-2006, 21:21
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez Spineless - 07-05-2006, 22:36
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez Spineless - 07-05-2006, 22:39
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez belivka - 21-09-2006, 12:52
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez kaizen1 - 06-03-2007, 19:38
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez rumcajs - 08-02-2008, 13:55
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez Zbynek Ltd. - 11-02-2008, 11:43
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez xaliemorph - 19-08-2008, 11:13
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez pitdoggy - 19-08-2010, 10:23
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez ubezpieczony - 26-08-2011, 09:12
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez Manamana - 16-07-2012, 10:25
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez barlak00 - 25-12-2018, 22:07
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez barlak00 - 26-12-2018, 15:18
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez barlak00 - 26-12-2018, 19:18
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez Sted82 - 28-12-2018, 00:58
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez barlak00 - 29-12-2018, 10:18

Skocz do: