To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż
#97
@warrad gdzie przeczytałeś, że napisałem ,,oszustwo''? Było to po prostu frajerstwo z mojej strony. Dokładniej jako student otrzymywałem stypę na rachunek w banku, który został ,,łyknięty'' przez PKO SA. Zależało mi na historii rachunku (kredyt mieszkaniowy) więc przy ,,liftingu'' statusu konta dostałem do podpisania od Pani z okienka kolejny kwitek. Nie zostałem poinformowany o ,,szczególnych warunkach ubezpieczenia'' następstw nieszczęsliwych wypadków. I becylowałem jak frajer ze 4 lata co miech. Do czasu aż ,,doczytałem''.
Ale miało to pozytywny skutek. Teraz czytam. Te książeczki zwane OWU.
W przypadku ,,ubezpieczenia turystycznego'' należy sprawdzić sumę gwarancyjną na:
-akcję poszukiwawczą
-akcję ratunkową
-koszty leczenia
- transport do kraju.
Pomijam transport zwłok, przejazd/towarzyszenie osoby bliskiej, odszkodowanie choć są to też rzeczy ważne. Jeżeli w tych 4 pozycjach sumy są powiedzmy ,,śmieszne'' to możemy odpuścić sobie takie ubezpieczenie. Dodatkowo przydatna jest opcja ,,stomatolog'' bo to może dopaść zawsze.
Ubezpieczyć się jest warto choć nie zawsze warto zrobić to najtańszym kosztem. I należy czytać OWU. Nie wiem na ile (na dzień dzisiejszy) jest wyceniana minuta śmigła. Ale przyjmijmy że 1000zł. 20 min. lotu = 20 000. I to trzeba sobie uświadomić.
P.S. wbrew pozorom PZU nie jest takie złe, ale łódki u nich nie ubezpieczam :)

@Qho mamy prawo dostosowane do prawa unijnego więc jeżeli organizacja Alpenverein może to dlaczego nie PTTK? Spiskowa teoria dziejów każe przypuszczać, że być może ,,Leśne Dziadki'' z PTTK jak najbardziej by chciały, ale może komuś bardziej się chce żeby im się nie chciało ;)
I jeszcze z innej beczki. Na WJM w zeszłym roku powstał za ciężkie miliony system ostrzegania pogodowego, który tak naprawdę nikomu nie jest potrzebny (poza firmą która go wykonała). Nie ma formalnie takiego prawa, które zakazywało by wypływania na jeziora jak ,,system błyska''. Tylko w polisach jest zapis, że powyżej 4B to ubezpieczyciel nie wypłaca (wynika to po części ze znaku klasyfikacyjnego UE - kat. D). Przy cenie łódki 120 tys. ostudziło to kilku kozaków.
---
Edytowany: 2012-02-28 16:56:48

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez loner - 06-05-2006, 16:45
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez sharpblade - 07-05-2006, 21:21
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez Spineless - 07-05-2006, 22:36
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez Spineless - 07-05-2006, 22:39
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez belivka - 21-09-2006, 12:52
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez kaizen1 - 06-03-2007, 19:38
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez rumcajs - 08-02-2008, 13:55
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez Zbynek Ltd. - 11-02-2008, 11:43
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez xaliemorph - 19-08-2008, 11:13
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez pitdoggy - 19-08-2010, 10:23
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez ubezpieczony - 26-08-2011, 09:12
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez PRS - 28-02-2012, 16:43
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez Manamana - 16-07-2012, 10:25
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez barlak00 - 25-12-2018, 22:07
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez barlak00 - 26-12-2018, 15:18
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez barlak00 - 26-12-2018, 19:18
RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - przez barlak00 - 29-12-2018, 10:18

Skocz do: