To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Beri Granaty
#2
DATA RECENZJI:
28-04-2009, 11:09

Dwa lata bardzo intensywnego używania (kilkanaście wyjazdów rocznie), śnieg, deszcz, upalne lato, każde warunki. Moje uwagi:

+ Najmocniejszym elementem stuptutów jest linka stalowa (pod podeszwę). Kiedy innym sznurki i najróżniejsze paski się przecierały, moja linka trzyma nadal.
- Jednakże klamerka linki stalowej w jednym bucie była przekrzywiona od nowości (odstawała), co powodowało obcieranie o drugą nogę (--> przedarcie)
+ Nieprzemakalne (dobra impregnacja)
+/- Daleko chwytający haczyk (łapie za ''pierwszą'' sznurówkę). Dla tych którzy mają długie noski w butach i krótszą sznurówkę stuptuty będą bezużyteczne
+/- Brak ściągacza na środku. Plus, gdy w upale chodzi się w krótkich spodniach (kamienie nie wpadają do buta), to wentylacja pary z buta odbywa się bez przeszkód - po prostu stuptuty leżą luźno i opierają się tylko o buta. Minus, bo w tym właśnie miejscu jeden stuptut ociera się o drugiego, dziurawiąc się.
- Brak pomysłu na to co zrobić z pozostałą częścią taśmy (odstawały na zewnątrz i ''majdały :) ). Ale to problem chyba wszystkich stuptutów
+/- Nitki na szwach od obcierania się przedarły, ale jednak nie puściły.
- Sam materiał mógłby być inny --> przedarcie w styczności z metalową klamrą (zdała by się jakaś cordurka). W miejscach tarcia materiał się ''mechacił''
- Zamek błyskawiczny po kilku wyjazdach zaczął szwankować i trwało zanim jedna część weszła w drugą
+ Bardzo dobry i silny rzep.

Mimo wszystkich minusów, moja ogólna ocena jest pozytywna. Ale surowa.
Teraz zostaje mi tylko zaszyć dziurę (czym? :/) lub przełożyć stalową linkę do nowych stuptutów :)
- ''Klipsy'' u dołu szybko się wyrobiły. Jeden się w ogóle nie chciał zapinać :)
+ Wygląd. Wyglądają lepiej niż te ze ściągaczem po środku (subektywne) :)


[Obrazek: DSC02120a.jpg]


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Beri Granaty - przez bulkowski - 13-03-2006, 16:06
RE:[Recenzja] Beri Granaty - przez Tab - 13-03-2006, 16:36
RE:[Recenzja] Beri Granaty - przez Walter02 - 13-03-2006, 18:12
RE:[Recenzja] Beri Granaty - przez bulkowski - 13-03-2006, 19:16
RE:[Recenzja] Beri Granaty - przez Kaine - 09-02-2010, 07:36

Skocz do: