To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy §
''Co do karty taternika czy żeglarza to uważam że się przydaje przynajmniej wtedy wiadomo kogo się w dane miejsce wpuszcza i jakie ma doświadczenie.''

wybacz dj_k2 ale tym zdaniem zaprzeczyles sam sobie

z jednej strony piszesz ze przepisy sa glupie i nie zgadzasz sie z niektorymi,
ba nawet otwarcie piszesz o ich lamaniu

z drugiej zas jestes za zinstytucjonalizowanym oblozeniem dzialalnosci gorskiej przepisami
czyli jakas instytucja ma decydowac czy ja moge sie wspinac czy nie moge... ;)

bylo kiedys takie cos jak karta plywacka, bez ktorej oficjalnie nie moznabylo plywac w otwartych niestrzezonych zbiornikach wodnych

czy wiesz ze plywanie w zbiornikach otwartych jest duzo bardziej niebezpieczne od wspinania? (duzo wiecej wypadkow smiertelnych rocznie)

sama karta taternika swiadczy jedynie o tym ze delikwent poddal sie kiedys szkoleniu

nie swiadczy o tym ze delikwent bedzie szanowal przyrode, bedzie potrafil sie bezpiecznie poruszac w terenie gorskim czy wreszcie bedzie znal obecnie obowiazujace techniki czy bedzie mial dostatecznie wyksztalcony kregoslup etyczny

czyli taka ''wolnosc dla wybranych'' ;)

prawda jest ze w PL panstwo stara sie ''myslec'' za obywatela

powodow jest wiele, ale jednym i dominujacym jest to ze 'polski obywatel' nie wykazuje sie checia samodzielnego myslenia ;) innymi slowy nie dorosl do wolnosci/ poszanowania wlasnosci prywatnej, o wspolnej nawet nie wspomne
przykladow moge mnozyc w nieskonczonosc (Twoja ''chocholowska latem'' np.)

chcesz spac zima w gorach, spij, kiedys tez chcialem i spalem, nie pytalem nikogo (jeszcze forow nie bylo :)
ale nie staraj sie dorabiac ideologii tam gdzie jej nie ma
jedz w alpy, w kaukaz czy pamir i nie rob z naszych skromnych tater jakiegos poligonu cwiczen himalajskich bo nie tedy droga

chcesz pocwiczyc wspinanie zima, wspinaj sie zima- jedz do moka czy na gasienicowa, drog jest wiele do wyboru a ze schronu nie daleko

ale co ma spanie w namiocie na grani tatr zachodnich do wspinania to ja np. nie wiem!!!

wg. mnie zima w tatrach bardziej Ci sie przydadza narty, ABC i znajomosc poslugiwania sie nimi niz namiot

dziwila mnie zawsze postawa (lansowana zreszta przez bardzo powazne nazwiska), mowiaca o tym ze aby jechac w alpy (nawet latem) powinno sie zdobyc doswiadczenie w tatrach zima
a prawda jest taka ze alpy latem maja sie do tatr zima jak piernik do wiatraka czyli nijak

najpierw ktos wybudowal asfaltowe drogi w gorach, zakol je w lancuchy i pomazal farba a teraz sie dziwi degradacja srodowiska i tlumami klapkowiczow?
-------------------------------------------
odgornie sterowane spoleczenstwo wolnych ludzi

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - przez gÓral świętokrzyski - 31-05-2006, 10:17
RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - przez czarnygrubykot - 17-07-2007, 17:31
RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - przez jachol - 01-12-2011, 16:48

Skocz do: