To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy §
dj_k2
2011-11-29 09:27:21
77.252.144.66
nr 56
głosów 0

Dobra teraz ja chciałem odkopać temat i prosić o wypowiedzi tych co tak robili a nie teoretyków.

Planuję w lutym kilkudniowy wypad w Tatry zachodnie ( 3 noce może 2 ). Chciałem z kumplem kimać w namiocie gdzieś w Tatrach. Wiem że w TPN nie można biwakować ale nie to mnie interesuje tylko praktyka. Z założenia wędrówka ma mieć 3/4 dni z postojami co jakieś 14 godzin na rozbicie namiotu przekimanie i dalej w trasę. Jak to w praktyce wygląda czy zdarzyło się komuś ZIMĄ w tatrach dostać mandat za biwakowanie?

Nie mam zamiaru biwakować w jednym miejscu kilka dni tylko jak pisałem. Oczywiście starać się będziemy gdzieś w ustronnym miejscu okopani śniegiem.
O zostawianiu śmieciu oczywiście nie ma nawet mowy co do niszczenia czegokolwiek też to nie wchodzi w rachubę. Tatry są dla nas Pasją i szanujemy je jak własny dom.

Proszę o wypowiedź ( może ktoś robił kiedyś taką trasę i zna dobre miejsce do spania )
Grześ -> Wołowiec -> Jarząbczy Wierch -> Kończysty Wierch -> Ornak -> Iwanicka Przełęcz -> Ciemniak -> Małołączniak -> Kondracka -> Schronisko na Kondrackiej

Czy osoby należące do Klubu Wysokogórskiego mają prawo się rozbijać w TPN bo wiem że jak się należy do klubu wysokogórskiego to można nie chodzić po szlakach ( kiedyś karta taternicka dziś nie wymagana )
---
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - przez gÓral świętokrzyski - 31-05-2006, 10:17
RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - przez czarnygrubykot - 17-07-2007, 17:31
RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - przez dj_k2 - 01-12-2011, 15:00

Skocz do: