To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza
Heh, mrozaca to byla wsumie to pierwsze spotkanie.
Miejsce - Chata pod Rysmi, strona slowacka oczywiscie. Zaszedlem ja do tego psychodelicznego kibla, ktory polega na tym, ze na dwoch krzywych szynach wbitych w sciane zamontowano drewniana bude z otworem a w otworze lufa na 300m (tak zapamietalem :)). Skrzypi to i przechyla do tylu wiec zawalu mozna dostac a w d... wieje straszliwie. Myslalem, ze nic gorszego mnie nie moze spotkac, wiec z niemala ulga wychodze z tego piekielka a tu k... na srodku drogi jakies 10m ode mnie niedzwiedz. Grzebal sobie miedzy kamieniami, a ze mi sie wyrwalo od razu ''k...mac...'' to sie popatrzyl na mnie zdziwiony. Pewnie sie zdziwil, ze jakis samobojca sie odwazyl z tego klopa skozystac.
Duzy to ten misio nie byl (chyba) bo mniej wiecej gabarytow doroslego bernardyna (a w TV takie wieeelkie te miski sa...) no i taki jakis dziecinny wyraz twarzy mial.
Tak czy siak problem powstal taki, ze na jedynej drodze do schroniska lub tez dokadkolwiek stoi misio a ja mam opcje albo zabic sie na piargach po lewej albo polamac na glazach po prawej i spasc gdzies. Wybralem strone kamieni, staralem sie obejsc misia tak, ze najblizej jak do niego podszedlem to jakies 5 m, on sie ino gapil na mnie jakby taki z lekka zszokowany (co ten dziwny polaczyna tu wyczynia?). jakos mnie przepuscil, ja podralowalem do schroniska dziarskim krokiem i przezylem. 10 minut pozniej misio przypuscil szturm na schronisko ale go obsluga wygonila krzykami i kamieniami to poszedl :)
Od razu uprzedzam, ze dzialo sie to ladne kilka lat temu wiec kilka szczegolow topograficznych moglo mi sie pomerdac. Moze tam byla lufa 50m a nie 300 ale robila wrazenie niezlego bigwalla ;)

Druga przygoda znacznie krotsza, ale chyba bardziej mnie wystraszyla. Kolo listopada zeszlego roku zlazilem z 5tki z moja kobieta coby jej gory pokazac. Schodzilismy juz grubo po zmroku wiec przy parkingu prawie si epotknalem o przemykajacego lisa :) Ale ja nie o lisie. Notabene mam farta tez do lisow, czesto za mna laza w tatrach. No ale ad rem!
Zaparkowalismy na koncu parkingu wiec poszedlem za rog zwrocic nadmiar plynow i tak sobie nasluchiwalem natury podczas czynnosci szczania az tu nagle obok mnie cos szelesci. Pomyslalem - hihi haha, lisek za mna znow lazi, pewnie zboczeniec. Setnie ubawiony moim znakomitym zartem wrocilem do samochodu. Tak wiec objechalismy parking, przejezdzamy ulica obok tego samego miejsca i nagle JEBUDU wybiega kilka metrow od maski taki K... niedzwiedz, ze matko boska. Kobieta (kierowca) dostala prawie zawalu bo to wielkie bydle bylo i szybko bieglo strasznie, przebieglo nam przed reflektorami i dalo nura w las, my jeszcze nieco zdziwieni chwile stalismy na drodze w samochodzie. Lisek zboczeniec, k... mac - pomyslalem ja.

Eto wsyo!

Tak wiec jak bronic sie przed niedzwiedziem? Widac, ze defekacja pomaga, misie sa na tyle dobrze wychowane, ze nie odgryzaja glowy czlowiekowi kiedy ma dup.e albo fiu.ta na wierzchu, no bo jakby potem takiego znalezli to obciach by byl troche...
---
Edytowany: 2007-05-30 00:15:37

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez łowca jeleni - 29-12-2005, 00:01
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez Grzechotnik - 09-01-2006, 15:11
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez Grzechotnik - 09-01-2006, 15:58
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez Leśny Dziadek - 07-11-2006, 15:34
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez Leśny Dziadek - 08-11-2006, 11:32
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez Leśny Dziadek - 08-11-2006, 13:13
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez Leśny Dziadek - 08-11-2006, 17:55
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez Leśny Dziadek - 01-12-2006, 10:22
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez Leśny Dziadek - 02-12-2006, 12:45
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez cynik - 29-05-2007, 23:13
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez Zbynek Ltd. - 11-09-2007, 17:24
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez Zbynek Ltd. - 12-09-2007, 10:42
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez Zbynek Ltd. - 13-09-2007, 12:20
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez sasq pajak/grappa.pl - 14-09-2007, 12:01
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez diabel-1410 - 22-10-2007, 16:47
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez strielali,nie - 23-10-2007, 04:46
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez sasq pajak/grappa.pl - 15-01-2008, 10:19
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez Hutnik KRakow - 30-04-2008, 08:37
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez Zbynek Ltd. - 14-05-2008, 20:48
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez diabel-1410 - 17-05-2008, 15:10
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez Co do bliskich - 19-07-2010, 02:08
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez lepszy humor salixa - 04-07-2012, 22:11
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez jasio masło - 11-07-2012, 14:13
RE:Sposób na...niedźwiedzia,dzika, tudzież innego zwierza - przez Antoni Kłopotek - 13-07-2012, 18:25

Skocz do: