To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Worki wodoszczelne/kajakowe/żeglarskie/przeprawowe/wyprawowe
grendel, Sted82
Dzięki za konkretne info ! Dla mnie to bardzo istotna informacja, że worki te wytrzymują dłuższe ciągłe przebiegi bez utraty właściwości. Tak ze 2 tygodnie to można w miarę skutecznie zabezpieczyć się zwykłym workiem na śmieci, ale powyżej nie za bardzo, bo się rwą, a pojedyncze sztuki trudno w trasie dokupić.

Bardzo rozsądny też ten patent na worek gruzowy jako warstwa zewnętrzna + worki z linku do środka. Od kiedy parę razy przelało mnie na wylot, staram się nie iść na kompromisy w tym zakresie, dlatego też zrobię pewnie tak samo, tym bardziej ze kolekcję worów budowlanych już wcześniej przygotowałem ;-)

PRS, to co piszesz o workach kurierskich to też fajna opcja, żałuję że nie kolekcjonowałem, chociaż osobiście miałem tylko te raczej niewielkie. Faktycznie są dość mocne.

Co do wielkości worka to jeszcze zreflektowałem, że duży Crosso był o tyle dobry, że wpasowałem go idealnie do swojego plecaka, a ponieważ ten worek ma swoją sporą sztywność, bardzo dobrze się go pakowało nie wyciągając na zewnątrz (nie zapadał się). Worki lekkie takiej sztywności nie mają, może więc lepiej mieć dwa mniejsze niż jeden większy, łatwiej się je racjonalnie zapakuje.

Sted82, czemu pakujesz się w większą ilość worków 10l ? Pytam, bo czasami coś może mi umknąć przy rozważaniach teoretycznych, a jak następuje twarda weryfikacja w rzeczywistości, to już z reguły za późno na natychmiastowe korekty.
Wiadomo, że śpiwór musi być chroniony, mata, namiot też wolę mieć zabezpieczony, a przynajmniej sypialnię. Do tego ubrania, suche jedzenie. Trochę się tych osobnych worków robi.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Worki wodoszczelne/kajakowe/żeglarskie/przeprawowe/wyprawowe - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-08-2009, 13:59
RE:Worki wodoszczelne/kajakowe/żeglarskie/przeprawowe/wyprawowe - przez Hermanos - 01-02-2019, 10:05

Skocz do: