To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Worki wodoszczelne/kajakowe/żeglarskie/przeprawowe/wyprawowe
Oczywiście ani nie żeglarski, ani nie wodoszczelny...
Nowy worek Aury... raczej do wszystkiego niż tylko do śpiworów.
Nie wiem czy to najmniejszy rozmiar (mam M), wiem że są większe.
Ja otrzymałem z Tubą DRY.
Waga to AŻ lub tylko 115 g.
Dla porównania lekki worek do Tuby (Zerówki) waży 42 gramy a BritiszDemobil ponad 300 g.
Nie jest idealnym walcem. Denko jest z deka ;) zkwadraciałe.
Mła Tuba w nim tworzy pakunek o wymiarach 45 x 17/19 cm i obwodzie ok 60/61 cm.
Po kompresji na 98% zmniejszamy go do długości 25 cm i powiększamy obwód do 25 cm.
Worek nie posiada tzw. ,,czapki''. Paski ściągające (4 szt. ) są wszyte przez wzmocnienie 4 cm od brzegu denka i kończą się 10 cm od rantu góry worka. W środku jest wszyty kawałek materiału 14 x 10 cm mający zasłonić ,,dziurę''.
Pojedynczy pasek łącznie z wszyciem ma długość 35 cm a 2,5 cm szerokości. Nie są to ciężkie paski polipropylenowe czy poliamidowe. Jest to miękka i przyjemna w dotyku ,,tasiemka''. Klamry są obrędowane logiem YKK. Na zdjęciu testowo skompresowałem Tubę DRY praktycznie na maksa. Raczej już tego więcej nie będę robić i raczej będę używał ,,starego'' worka Yeti (M) o wadze 42 gram. Oczywiście może się zdarzyć sytuacja - wypad, że zabiorę jakiś mały plecak i śpiwór będę musiał (przynajmniej w jedną stronę) przytroczyć na zewnątrz - wtedy ,,panzermaterial'' być może uwidoczni swoje zalety a 4 paski ułatwią troczenie. Pod materiałem do zasłonięcia ,,dziury'' jest wszyta mini metka z rozmiarem (u mnie M). Obok na rancie mała, delikatnie doszyta szlufka z nowym logiem firmy (trójkąt wpisany w okrąg). Na dole przy denku kolejna ,,metka'' z nazwą Aura. Moim zdaniem jest wszyta niewłaściwie - powinna być odwrotnie.
Worek ściągany jest repem blokowanym dużym stoperem YKK. Poniżej niego naszyta jest spora szlufka umożliwiająca przypięcie worka do... czegoś za pomocą karabinka. Paski kompresyjne umożliwiają oczywiście przenoszenie wypakowanego worka w pozycji horyzontalnej. Wypakowywanie śpiwora lub np. kurtki puchowej ułatwia naszyta na denku tasiemka. Ma ona długość 16 cm ale tylko 9 cm jest odseparowane od materiału denka. Nawet na moją małą dłoń to trochę przy mało. Moim zdaniem obszar wszycia (i przeszycia na X ) powinien zostać ograniczony do 3 cm by umożliwić swobodniejsze przenoszenie w dłoni.
Po maksymalnym skompresowaniu (lub ograniczeniu wielkości pustego worka) mamy 4 dłłłuuugie, majtające się taśmy. Coś bym z tym zrobił... Jakaś szlufka x 4... ??? Nie podniosło by to znacznie wagi. W plecakach są nawleczone z gumy.
Powiększyłbym też materiał zaślepiający otwór worka. Moim zdaniem jest za mały. Brakuje mi też miejsca w którym mógłbym podpisać worek.
Stopień kompresji jest znaczny - z 45 cm do 25 cm. To prawie połowa. Czyli jak ktoś chce to może ;)

Zrobiłem ten krótki opis bo... nikt go nie zrobił wcześniej pomimo otrzymywania w ramach zamówienia grupowego NGT śpiworów od Aury w zasadzie od końca ubiegłego roku...
---
Edytowany: 2019-02-01 00:39:01
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny


[Obrazek: 2433-113-1.jpg]


[Obrazek: 2433-113-2.jpg]


[Obrazek: 2433-113-3.jpg]

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Worki wodoszczelne/kajakowe/żeglarskie/przeprawowe/wyprawowe - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-08-2009, 13:59
RE:Worki wodoszczelne/kajakowe/żeglarskie/przeprawowe/wyprawowe - przez PRS - 31-01-2019, 11:04

Skocz do: