To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Worki wodoszczelne/kajakowe/żeglarskie/przeprawowe/wyprawowe
#37
Co do zabezpieczenia bagażu przed wodą to podczas ostatniego wyjazdu próbowałem sprawdzić patent Sołtysa, który opisał tu:
http://www.lukaszsupergan.com/pokrowiec-...cz-jak-chr onic-bagaz-przed-przemoczeniem/
Konkretnie chodzi o wykonanie linerworka z wora na gruz. Niestety, a może na szczęście, pogodę podczas ostatniej wędrówki mieliśmy jak drut. Niemniej jednak całość sprzętu w plecaku miałem spakowaną w takim linerworze i mogłem sprawdzić przynajmniej funkcjonalność patentu. Obawiałem się wygody dostępu do rzeczy we wnętrzu plecaka. Jednak po za pierwszym spakowaniem gdy wór układał się do kształtu plecaka nie miałem problemu z wkładaniem i wyjmowaniem potrzebnych mi rzeczy na szlaku. Gdy worek złapał kształt bez problemu i ponownego wkładania wora mogłem na powrót pakować całość nawet po totalnym rozpakowaniu w czasie biwaku lub nocy w schronisku.
Zamykałem całość tak jak worek wodoszczelny. Zrolowany nadmiar folii dociskałem a jej rogi wsuwałem między liner worek a ścianki boczne plecaka. Tak zabezpieczone rolowanie nie luzowało się. 70 l worki nie do końca odpowiadały wymiarom mojego plecaka osprey exos 48 rozmiar M. Mam wrażenie, że brakowało im nieco na szerokość. W przyszłości sprawdzę jeszcze 100 l.
Worek na gruz w rozmiarze 70 l waży ok 100 g. To tyle ile dobry pokrowiec pd. Worek ma zaś tę przewagę, że kosztuje ok 1 zł za sztukę jest wytrzymały i chroni bagaż także od strony pleców. Jedyne czego nie powierzyłem mu w ochronę to śpiwór puchowy, który dodatkowo miałem w worku wodoszczelnym. Worek wyściełający plecak daje także taki komfort psychiczny, że całość mamy stale zabezpieczoną. Nagłe opady lub przewrotka w strumieniu podczas przechodzenia na drugą stronę są niestraszne.

edyta

Nawiązując jeszcze do przemakania rolowanych worków, to postanowiłem sprawdzić pozostałe posiadane przeze mnie sea to summit 4l i 13l. Do obu dostało się nieco wody. Mniej niż w przypadku ósemki ale jednak. Mam wrażenie, że słabym punktem jest szycie plastikowej listwy usztywniającej rolowanie. szwy przechodzące na wylot w tym miejscu nie są klejone i woda je penetruje. Nie cieknie tamtędy dramatycznie ale jednak. Myślę czym by można zalepić skutecznie te okolice. Może macie jakiś pomysł?
---
Edytowany: 2016-07-17 16:58:00
-------------------------------------------
http://dasieda.blogspot.com/

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Worki wodoszczelne/kajakowe/żeglarskie/przeprawowe/wyprawowe - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-08-2009, 13:59
RE:Worki wodoszczelne/kajakowe/żeglarskie/przeprawowe/wyprawowe - przez Barsus - 17-07-2016, 14:14

Skocz do: