To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Worki wodoszczelne/kajakowe/żeglarskie/przeprawowe/wyprawowe
#29
A ja właśnie po ostatnim wyjeździe zawiodłem się na worku sea to summit ultrasil dry sack 8l. W plecaku lekko rozszczelniło mi się naczynie z wodą i część rzeczy zamokła. Wiedziałem o tym w trakcie marszu. Jednak przekonany o tym, że najbardziej wrażliwa rzecz (puchacz)na zalanie jest chroniona doskonałym workiem wodoszczelnym nie trząsłem gaciami. Jakie było moje zdziwienie na kwaterze gdy rozpakowałem worek i okazało się, że tkanina w miejscu rolowania jest przemoczona. Jakimś cudem śpiwór nie zamókł. Ale od tego przykrego faktu dzieliły go milimetry suchego worka. Po powrocie do domu postanowiłem sprawdzić co jest grane i poddać worek prostemu testowi. Miałem jeszcze nadzieje, że może źle go zrolowałem. Wypchałem go jakimiś fantami i papierem, który od razu pokazałby wilgoć w środku worka. Tak przygotowany zalałem zimną wodą. Wynik podobny całe rolowanie przepuściło wodę, która ponownie nie dostała się do zawartości. myślę, że to tylko kwestia długości narażenia na działanie wody. Co ciekawe worek nadal wydaje się szczelny jeśli chodzi o powietrze. Niewielka jego ilość pozostaje zawsze w środku i nie daje się przy zamkniętym worku wypchnąć.
-------------------------------------------
http://dasieda.blogspot.com/

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Worki wodoszczelne/kajakowe/żeglarskie/przeprawowe/wyprawowe - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-08-2009, 13:59
RE:Worki wodoszczelne/kajakowe/żeglarskie/przeprawowe/wyprawowe - przez Barsus - 15-07-2016, 16:12

Skocz do: