To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os.
Pozwoliłem sobie skopiować z wątku Hity i ''Hity'' z krainy Allegro:

Spineless
no proszę, proszę, komuś zachciało się zacne Eureki do Polski sprowadzać: http://allegro.pl/item143799743_zeus_1_e...cyjny.html

~RimekB
mógłbyś kilka słów na temat tego namiociku? może coś z praktyki? :) Szukam czegoś lekkiego, bo warunkami nie grzeszę, i toto wygląda mi całkiem ciekawie.

Spineless
RimekB nie używałem ich namiotów, co więcej nigdy nie widziałem ich na własne oczy, bo domeną Eureki ! był rynek USA, a w Polsce bodajże pierwszy On-top.pl zaczął ich sprowadzać i to dosłownie przed kilkoma zaledwie miesiącami. Z tego jednak co wyczytałem niegdyś na forach amerykańskich i zachodnioeuropejskich Eureka to ścisła czołówka w produkcji lekkich namiotów na najcięższe warunki.
Poszukaj info na ich temat na zachodnich serwerach, a na pewno znajdziesz ''organoleptyczne'' opinie:)

Doczu
Spineless >>>
hmm.. sam nie wiem co o tym mysleć co wyżej napisałeś. To może być rzeczywiście namiot stricte ekspedycyjny, ponieważ raczej średnio nadaje się na nasz klimat. Jedna powłoka spowoduje, że wewnatrz skondensuje się para wodna i mamy mokro choć mamy namiot jednego z lepszych producentów na świecie. Wprawdzie jest tam gęsta siatka, ale jak kazdy wie podczas deszczu unoszone są drobiny piachu wokół namiotu, które potem osiadają po bokach i skutecznie utrudnią wymiane powietrza.
No i ten materiał - nylon - nie nadaje sie na wahania temperatury, ponieważ nylon zmienia swoją objętośż pod wpływem temperatury.
IMO ten namiocik jest fajny, ale raczej dla kogoś kto będzie go uzywał wysoko, gdzie nie pada deszcz, gdzie można się rozbic na śniegu i gdzie temperatura jest w miarę stała pomiedzy dniem a noca.

Spineless
otóż to Doczu, przecież ja nie napisałem że to namiot na ''normalne'' warunki...1,5 tys podłogi i tropiku wskazują raczej na zastosowanie w warunkach śniegowych i to na bardzo krótkich wypadach (1-2 dniowych), zresztą nie zdziwiłbym się gdyby nie miał też podklejonych szwów. To jest według mnie taka ''szturmówka'' na ataki szczytowe, a nie na kiblowanie w nim jako namiocie bazowym

~RimekB
Spineless, Doczu
Właśnie intensywnie przeglądam fora zagraniczne i faktycznie - bardzo dużo osób narzaka na kondensację pary wewnątrz :(
Mnie ten namiocik kusi lekością i możliwością szybkiego/prostego rozłożenia, ale może doradzicie mi coś innego, lepszego na swojskie warunki? W razie czego mogę się przenieśc do innego wątku :)
Acha - lepiej 1-kę czy 2-kę żeby zminimalizować kondensację pary?
Z góry dzięki za odpowiedż.

Doczu
RimekB >>> no to wybór w zasadzie jest prosty - albo Gossamer (jedynka) jacka Wolfskina, albo islandia II Profi Fjorda (mała 2 lub obszerna jedynka)

~Jeff
Islandie mialem okazje testowac i jest to calkiem dobry namiot ale raczej nie nadaje sie na wyprawy zimowe i w miejsca gdzie wieje silny wiatr. Nie wiem jakie ma byc przeznaczenie namiotu ktorego szukasz ?
Zajzyj jeszcze tutaj:
http://allegro.pl/item143983999_namiot_k...cena_.html

~RimekB
Przeznaczenie - turystyka piesza, raczej bez zimy, krótkie weekendowe wypady, nie potrzebuję namiotu bazowego - ma być przede wszystkim lekki i łatwy w obsłudze.
Gossamer wydaje mi się być ciekzwą alternatywą do tej Eureki, chociaż ciasny..

~Jeff
No to nie zagladaj do linku ktory podalem wyzej ;)
Gossamera nie mialem okazji ''sprobowac'' a o Islandii moge powiedziec tyle namiocik calkiem fajny. W sam raz na letni wypady. Z tego co pamietam to mial lekkie problemy z oddychalnoscia. Jedna osoba sie elegancko wyspi, 2 nie za duze tez dadza rade.

Doczu
Ja Islandię miałem okazję nie tylko testować, ale i uzywac od kilku lat i jestem z niej bardzo zadowolony co juz nie raz pisałem na tym forum.
Jednak istotnie na zimę, to sa problemy z umocowaniem namiotu. Tu wygrywają konstrukcje samonośne. jednak jak się wykopie dobra platformę, to i do twardszego sniegu się można dokopać i wtedy nie ma problemów z rozbiciem. Ewentualnie dłuższe szpile rozwiązują problem, ale wówczas waga wzrasta.

Doczu
O tak - wazne ile masz wzrostu, bo powyżej 180 cm to dwie osoby mają problem, o bagaz nie ma się co martić - do przedsionków wchodzą 2 plecaki pelnowymiarowe. Co do oddychalności - nie ma namiotu któremu by się para wodna nie skraplała pod tropikiem, więc tym bym się nie przejmował. Praw fizyki nie oszukamy. Ale ważne jest to, że tropik w islandii potrafi szybciutko wyschnac dzięki bardzo dobrej wentylacji. Zresztą latem przy pewnej pogodzie można spokojnie spać przy zaciągniętej li tylko moskitierze - wówczas nie ma problemu z oddychalnością.
Nalezy jednak podczas opadów deszczy z silną wichura pamiętać, aby namiotu nie stawiac plecami do kierunku wiatru, ponieważ woda , która spływa po tropiku bedzie wwiewana pod wywietrznik i po jakimś czasie tamtędy bedzie kapac na sypialnię. Mieliśmy taki przypadek w Czarnohorze we wrzesniu.


-------------------------------------------
Romek

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez chróściel - 01-05-2005, 19:39
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez chróściel - 01-05-2005, 21:03
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez darek e-horyzont.pl - 02-05-2005, 10:18
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez darek e-horyzont.pl - 02-05-2005, 10:28
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez darek e-horyzont.pl - 09-05-2005, 16:50
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez darek e-horyzont.pl - 28-03-2006, 12:32
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez darek e-horyzont.pl - 29-03-2006, 16:28
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez Martiness - 27-05-2006, 21:30
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez Martiness - 27-05-2006, 23:24
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez RimekB - 23-11-2006, 11:47
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez jaki namiot-pomóżcie - 04-04-2007, 20:07
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez aleksandra - 06-04-2007, 14:23
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez aleksandra - 06-04-2007, 14:38
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez aleksandra - 06-04-2007, 15:22
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez aleksandra - 06-04-2007, 20:28
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez saturator - 15-04-2007, 15:50
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez Victorius - 19-08-2007, 21:02
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez Spineless - 02-11-2008, 19:38
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez kasztelan - 03-04-2009, 19:50
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez al.capone - 13-04-2009, 21:26
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez al.capone - 14-04-2009, 13:31
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez skrzetuski - 17-04-2009, 23:42
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez lukasz8881 - 13-02-2010, 08:59
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez lukasz8881 - 03-03-2010, 13:11
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez Wielki E. - 05-03-2010, 14:57
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez 1984sokol - 25-05-2010, 00:52
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez harmoniuz - 02-07-2011, 07:59
RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - przez Darek Fjord Nansen - 03-10-2011, 21:50
Namiot 2-3os - przez domson - 23-06-2022, 15:45

Skocz do: