To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu
#58
Wymiana grotu w Black Diamond Trail Back (i zarazem wiekszość kijków BD)

Po ostatniej wycieczce okazało się, że jednemu kijkowi brakuje widiowej końcówki (wygląda jak wyłamane/wyrwane z plastiku). Dokupiłem standardowe końcówki do kijków Black Diamond. Różnią się delikatnie od moich starych (2012) - w tych nowych można wykręcić i wymienić sam widiowy koniuszek, w starych trzeba było cały grot (razem z tym czarnym plastikiem).

Wymiana
Ściągnięcie końcówki poszło bezproblemowo, delikatnie dokręciłem francuza tuż ponad czarną końcówką, stuknąłem trzy razy małym młoteczkiem (w klucz) i plastik spadł.

Trudniejsze okazało się założenie nowego grotu. Na sucho waląc młotkiem (również konstrukcja z francuzem) nie weszło do końca, brakowało około centymetra. Następnie po podgrzaniu końcówki we wrzątku dobiłem o kolejne 5mm i dalej już nie chce wejść w cywilizowany sposób. Takiej różnicy nie poczuję przy chodzeniu, więc zostawiam jak jest.

W dokupionych grotach nie ma w zestawie letnich talerzyków, więc trzeba pamiętać o ściągnięciu ich ze starych i przełożeniu do nowych.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - przez walter02 - 25-05-2008, 12:48
RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - przez śpiochu - 28-05-2008, 19:31
RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - przez śpiochu - 28-05-2008, 19:32
RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - przez śpiochu - 28-05-2008, 19:32
RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - przez creedka - 03-04-2010, 10:11
RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - przez filemoon - 19-08-2010, 11:44
RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - przez MaciusKrk - 22-08-2010, 11:31
RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - przez ezechielu - 19-07-2016, 20:37

Skocz do: