To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Plecaki] 20-30 litrów / miejskie,szkolne,na uczelnię,miasto
#97
2009-06-03 15:31:49
80.51.91.245

Witam! Od pewnego czasu szukam jakiegoś plecaka miejskiego i to w miarę wytrzymałego, gdyż codziennie dojeżdżam kilkadziesiąt km do większego miasta. Niestety mam ograniczone fundusze, i myślę, że kwota w przedziale 100-140,- zł powinna okazac się wystarczająca.

Zależy mi na tym, by plecak miał minimum 20 l pojemności i miał dość wygodny system nośny, szerokie szelki, wykonanie najchętniej z cordury. Wzmocnione zamki i siateczka na butelkę z napojem byłyby mile widziane, jednak nie jest to sprawa priorytetowa. I jeszcze drobna sprawa - preferowałbym stonowane kolory, może być szary, czarny, ew. grafit.

Zastanawiam się nad produktami trzech firm, jednak z chęcią zapoznam się z innymi propozycjami. W Campusie podoba mi się wizualne wykonanie (tu skłaniam się ku plecakom Vayan i Godda), w produkcie HiMountain system nośny wygląda na dośc wygodny (plecak Vega 20 l) natomiast u Wolfganga (Włóczykij 19 l) przede wszystkim użyty materiał, solidne zamki ykk i oczywście miły dodatek w postaci długiej gwarancji. Nie wiem tylko, czy w tym plecaku można wymontować pas biodrowy, gdyż w warunkach miejskich jest praktycznie niepotrzebny. Nie za ciekawie wygląda natomiast system nośny - plecy Włóczykija są podobno z jakiejś gąbki, nie ma żadnego systemu ''wietrzenia'' pleców (nie ukrywam, że przydałby się gdyż paskudnie się pocę...). Wolfgang ma też w ofercie plecak Newton II i Einstein II: wyglądają interesująco, system wietrzenia pleców jest chyba lepszy niż we Włóczykiju, ale perspektywa jakiś zamków no-name mniej już się niezbyt podoba. I na koniec może jeszcze model Guide, ale o nim praktycznie nic nie wiem, w internecie praktycznie nie ma żadnych informacji.

Gdybyście mieli lepsze propozycje bardzo proszę o przedstawienie ich. Zdaję sobie sprawę, że mogę spotkać się z niechęcią, jako że pytam się o takie rzeczy na forum przeznaczonym dla eksploratorów gór, ale wierzę że profesjonaliści są w stanie doradzić szaremu użyszkodnikowi ;-)
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Plecaki] 20-30 litrów / miejskie,szkolne,na uczelnię,miasto - przez @ndrew(amator;)) - 14-12-2006, 19:59
RE:[Plecaki] 20-30 litrów / miejskie,szkolne,na uczelnię,miasto - przez mateusz - 03-06-2009, 14:41
RE:[Plecaki] 20-30 litrów / miejskie,szkolne,na uczelnię,miasto - przez Łukasz/Pietros/Tilak - 03-06-2009, 15:13

Skocz do: