To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc.
Hej, byłem w marcu w Nepalu, Annapurna Circuit (Skrzyplocz zresztą też była, ale miesiąc później :P)
generalnie na tym trekkingu sporo zależy od warunków. Ja się spotkałem z rozmokłym, przedeptanym śniegiem (ok. 5 dni łażenia po nim), co sprawia że wysokie buty się przydały. Gdyby nie to, to są one zbędne na resztę wędrówki. Podobno (podkreślam, podobno) pogoda na ogół jest lepsza w jesiennym sezonie, więc i warunki mogą być łatwiejsze niż to, co ja spotkałem.

Jak dla mnie przydaje się mieć jakiś promaloft/puch - w wyższych lodgach jest zwyczajnie zimno i warto mieć coś na wieczór cieplejszego. Wiatr też potrafi mocniej zawiać i podczas codziennego marszu w 50ce i wiatrówce/raincucie może być zimno.

Co do wody, raz dziennie (średnio) mija się Safe Drinking water station, gdzie można zdatnej do picia wody zatankować do pełna. Prócz tego, my używaliśmy tabletek do uzdatniania innej wody. Sa ludzie, którzy tak nie robili i też żyli. ;)

Istotny jest śpiwór, bo w lodgach pokoje do spania ogrzewane nie są i temperatura potrafi spaść poniżej zera. Konieczny moim zdaniem jest kapelusz, DOBRE okulary i krem z filtrem UV.

Sprzęt do kupienia w Nepalu to głównie podróbki - często możesz kupić ten sam ciuch w jednym sklepie z różnymi logo :) Jakość raczej kiepska, ale ceny też niewysokie. Mitem jest, co piszą ludzie że niby te ciuchy to z tej samej fabryki co XYZ, tylko 'w nocy robione'

Tyle. :) Jakbyś coś konkretniej potrzebował, pisz na priv.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-03-2007, 15:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-03-2007, 16:27
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 28-06-2007, 10:14
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 13-10-2007, 07:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 13-10-2007, 07:32
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świetokrzyski - 14-10-2007, 07:56
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 17-10-2007, 14:19
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 18-10-2007, 12:36
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 20-02-2008, 17:43
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 13:16
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 13:31
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 14:50
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 12-08-2008, 08:26
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 22-05-2009, 12:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 28-05-2009, 11:22
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez Łukasz/Strefa Gór - 07-05-2012, 16:19
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez ludz - 22-06-2017, 15:26

Skocz do: