To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc.
Zielony to domyslny ''szlak'', czyli sznur kopczykow i czasem wiekszych kopcow. Bardzo rzadko rozstawione, zwlaszcza w centralnej czesci, wiec raczej nie polegalbym na nich. W dobrej widocznosci nie ma problemu. W zlych warunkach (patrz nizej [1]) lazikom polecam jakis przyrzad, a gdy tych brak -- biwak az sie poprawi. W srodku na plaskowyzu sie mozna niezle zgubic w pizdziawie. Calosc w te i wewte w dobrej pogodzie mozna wysrubowac w jeden dzien z Mehamn (a przynajmniej z fordu), ale troche to nie ma sensu. Najlepiej w ogole nie wracac do Mehamn, tylko pobuszowac na linii brzegowej po stronie wschodniej, a potem udac sie w strone Kjøllefjord, gdzie mozna zlapac autobus lub prom Hurtigruten w obie strony. Do Mehamn warto poleciec lokalnym gzdaczem, poniewaz zazwyczaj jest duzo stopow i mozna duzo zdjec zrobic. Lecac z Hammerfest/Honningsvåg przy dobrej pogodzie mozna zrobic tez rozeznanie trasy z powietrza.

Teren to glownie rumowiska. Od fordu to jest ciag kotlinek i plytkich siodel, z rumowiskami po obu stronach — wyjatkowa monotonia. W srodku, za glownym stawem (gdzie ludzie generalnie biwakuja, bo jest mnostwo malych kopczykow, wiatro-ochron z glazow, itp.) jest plaskowyz, w duzej czesci plaski jak stol, zwlaszcza na poludnie. W pelnym mleku, jakie ja mialem, jest to wszystko dosc nieoczywiste. Dalej mniej wiecej to samo, seria plaskawych pagorkow, pelna monotonia. na koncu nie wiem, bo szedlem we mgle. Trudnosci nie ma nigdzie, nawet na samym koncu, na klifie. Mapy sa przydatne, chyba ze masz pamiec do zdjec lotniczych/satelitarnych. jesli mapy, to obie przylegajace ze standardowej serii, bo granica pomiedzy nimi przebiega akurat przez czesc trasy (zwlaszcza jesli zboczysz/cie gdzies po drodze, o co we mgle latwo. Ja akurat mialem obie mapki, ale mi zamokly w kulke :p

Zdjec specjalnie nie mam, bo moja przedpotopowa minolta raczyla pasc jeszcze w Kirkenes, viewfinder byl martwy, i 'zdjecia' robilem z reki, jak teraz ludzie telefonami w lazience ;) Na wiki wrzucilem poczatek:

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:M...ilsign.jpg

plus dwa z nocy polarnej w sylwestra 2 lata pozniej:

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:N...-night.jpg

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:M...jorden.jpg

I na koniec moje ''arcydzielo'' z pierwszego wyjazdu, z samego przyladka:

http://imgur.com/amip8Vf

bardzo dumny jestem z tego zdjecia ;)

11] O mglach wiec. Ten rejon jest znany z szybko zasuwajacej z morza wielkiej, mokrej, przylegajacej do powierzchni waty. Przypomina w tym wsch Zatoke Baffina, a zwlaszcza Zatoke Melville'a. Bardzo nieprzyjemna rzecz. Radze biwakowac w takim wypadku. Generalnie nie wybieralbym sie tam jesienia (czyli po 20 lipca). jesli juz, to w zimie, w lutym pod koniec, lub w marcu. Sniegu nie bedzie na tyle, zeby xc w nartach zasuwac, ale caly ten ponury anty-wdziek tych okolic sie odmienia na zdecydowanie lepsze.

---

Bylem tam dawno, 6 lat temu, a wiec z mojej perspektywy zupelna prehistoria, ale jak masz pytania, strzelaj.
---
Edytowany: 2014-08-22 00:41:14
---
Edytowany: 2014-08-22 00:48:44

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-03-2007, 15:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-03-2007, 16:27
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 28-06-2007, 10:14
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 13-10-2007, 07:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 13-10-2007, 07:32
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świetokrzyski - 14-10-2007, 07:56
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 17-10-2007, 14:19
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 18-10-2007, 12:36
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 20-02-2008, 17:43
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 13:16
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 13:31
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 14:50
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 12-08-2008, 08:26
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 22-05-2009, 12:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 28-05-2009, 11:22
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez Łukasz/Strefa Gór - 07-05-2012, 16:19
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez algkalv - 21-08-2014, 23:34

Skocz do: