To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc.
bylam ale tylko na kawalku i nie podejmuje sie odpisania wyczerpujaco,

za to wywolalabym yaro1986 do odpowiedzi on dluzej siedzial w norwegii:)

z transportem innym niz pociag moze byc roznie, bo tam trudno chyba cos sprawdzic wczesniej niz na miejscu. pociagiem z oslo-torp nie wiem czy da sie bezposrednio ale na pewno daloby sie laczonym. oslo torp - drammen a potem w drammen zlapac pociag ktory jedzie z oslo do bergen i jego trasa jest uwazana ze piekna trase po norwegii nazywa sie to ''norway in nutshell'' i jak sprytnie traficie zeby sobie wczesniej zarezerwowac (http://www.nsb.no/) to wyjdzie was 199 nok (za jakakolwiek trase w tej destynacji, nazywa se to 'minipris' i trzeba sprawdzac na kazdym wybranym polaczeniu czy w tym jest taka opcja, bo nie w kazdym jest, dostepne tylko jak sie zamawia i kupuje przez internet) m.in. za drammen - finse, finse to najwyzej polozona stacja w norwegii (1222m.n.p.m) w sercu hardangervidda (wyzyny a nie parku, bo finse lezy poza parkiem), jest to miejsce scisle turystyczne ale turystyczne dla gorolazow, tudziez amatorow rowerow, norwedzy sa bardzo prosportowi :), dostac sie tam mozna TYLKO pociagiem i rowerem (ale rowerem tylko w lecie a i w tym lecie sie nie dalo bo bylo zimne lato i lezalo za duzo sniegu) jest schronisko DNT czyli norweskiego towarzystwa turystycznego, i 1-2 hotele, co do map to najlepiej kupic mape na miejscu - w norwegii, u nich wszedzie mapy sa tak samo drogie (ok 90-100NOK) i wtedy mozecie sobie kupic dokladna.. tej czesci hardangervidda ktora chcecie, z tego co pamietam to sa dwie o H. wschodniej i zachodniej ale wydaje mie sie ze to tez byly 100ki, yaro mi podal fajna strone http://ngis2.statkart.no/norgesglasset/default.html z topograficzna mapa norwegii on-line
moze dobrze jest tez uderzyc do info turystycznej ale jesli w oslo bedziecie sie chcieli dowiedziec czegos o hardangervidda to moze byc ciezko, bo oni najlepiej znaja swoje terytorium a o innym odsylaja do danego oddzialu ( na drugim koncu norwegi oczywiscie;) ) nie wiem czy na h. nie przypada w Bergen, ale to by trzeba sprawdzic

polecam wejscie na strone http://www.visitnorway.com/ tam na podstronie z broszurami (w pasku na samej gorze strony) mozesz zamowic co ci sie podoba i ci przysla ZA DARMO do domu... ja na wiosne otrzymalam caly plik interesujacych mnie ulotek i jeszcze list ze sie ciesza ze jestem zainteresowana norwegia:) - oto kraj ktory dba o wysoki poziom turystyki :)

a jak cos to pisz na maila, sorry ze nie odpowiedzialam wtedy jak pisales, bylam strasznie zawalona robota, a potem mi ucieklo z glowy....

gdybym umiala poruszac sie na biegowkach to pewnie bym sie chetnie zabrala, no ale mam zamiary dopiero zaczynac w tym roku :)

jesli masz jakos po drodze do krakowa, bo ja do kielc niestety nie mam (o ile dobrze zalapalam ze z kielc jestes) to moglibysmy sie umowic, moglabym wziac wszystkie ulotki i materialy co mam i zerknalbys czy cos Ci sie nie przyda, mam tez przewodnik pascala o norwegii - wyd 2007 a i tak sa rozne bledy, ale lepszy rydz niz nic. jak patrzylam na lonely planet to tez nie jest jakis super bogaty w informacje o h., generalnie info o h. w obu szczatkowe, barzdiej moze by sie cos znalazlo o autobusach... ze istnieje skads dokads i ze kosztuje tyle a tyle ale bez godzin...

no albo razem jakos w gory sie wybrac na 1 dzien i wtedy wezme te makulature - polaczyc przyjemne z pozytecznym..., mam tez mape calej norwegii - przydatna jak sie np jezdi stopem, co w norwegii latwe nie jest a w zimie to jeszcze mniej przyjemnie moze byc bo zimno jak fix
---
Edytowany: 2007-10-13 11:28:02
-------------------------------------------
avatar wlasnie z norwegii, prawie ze z h.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-03-2007, 15:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-03-2007, 16:27
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 28-06-2007, 10:14
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 13-10-2007, 07:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 13-10-2007, 07:32
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez akacja - 13-10-2007, 10:02
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świetokrzyski - 14-10-2007, 07:56
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 17-10-2007, 14:19
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 18-10-2007, 12:36
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 20-02-2008, 17:43
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 13:16
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 13:31
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 14:50
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 12-08-2008, 08:26
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 22-05-2009, 12:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 28-05-2009, 11:22
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez Łukasz/Strefa Gór - 07-05-2012, 16:19

Skocz do: