To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc.
Ja troszke skromniej - wrocilem z 10 dniowego pobytu w Slowackim Raju. Pogoda pod koniec sie popsula, my mielismy warunki pogodowe swietne. Z zakwaterowaniem tradycyjnie bez klopotow, z piwem podobnie (chociaz od mojego ostatniego pobytu okoliczne bary opanowal Saris).
Wstyd mi za naszych rodakow, ktorzy smigaja po sliskich i mokrych drabinkach w sandalach, ale i Anglicy nas gonia z noszeniem psow w plecakach, wiec nie jest zle (o ile mozna tak to kalkulowac w ogole -.-'' ).

Co tu duzo gadac na temat samego pobytu, chyba nie ma co :P Jesli chodzi o zabrany sprzet pod katem testowania/sprawdzania:

- Koszulka oddychajaca Quechua - wrazenia uzytkowe bardzo dobre - bardziej wyczuwalny smrod dopiero po 3-4 naprawde potliwych szlakach. Nie zaciaga sie (mimo ze takie bylo moje pierwsze wrazenie). Niemila w dotyku, ale po zalozeniu, nie czulem sie jak okoliczny dresiarz ;) wrecz przeciwnie, calkiem wygodna. Odciaga wilgoc swietnie (chociaz roboty przy mnie duzo nie miala bo:)
- Oporzadzenie ALICE (buttpack + manierka + medical) - wygodne, ciezko dobrze dopasowac do roznych ustawien, ale po odpowiednim ustawieniu szelek/pasa sprawuje sie swietnie. Pozwala na odkrycie plecow dzieki czemu nie poca sie tak jak przy plecaku, a ma niemniejsze mozliwosci pakowne (w 100% wystarczajace na 1 dzien). Wnioski z uzytkowania: na dzien wyprawy 1 manierka to zdecydowanie za malo ;)
- Buty wojskowe brytyjskie (starszy model desert) - bardzo dobrze sie sprawily. Noga cala, zero odparzen (od butow), otarc, nogi nie skrecone mimo tego, ze udalo mi sie dwa razy zeslizgnac do wody z drabinek. Nie przemokly mimo wpadniecia noga ponad kostke do wody. Jestem pozytywnie zakoczony ich relacja ceny do jakosci.
- Wkladki Boreal - wczesniej wypowiadalem sie o nich pozytywnie po chodzeniu po miescie dosc dlugo - koryguje swoja opinie o chodzenie po gorach - DNO - w prawdzie nie chodzilismy dlugo 6-7h dziennie, ale dzieki dziurkom we wkladkach odnosilem wrazenie, jakbym pod pieta mial nieusuwalny kamyk, ktory wbija sie w piete. W prawdzie odciski mi sie nie zrobily, ale to raczej zasluga dosc krotkich marszow niz konstrukcji wkladek, poza tym calkiem wygodne, dobrze amortyzuja.
- Kurtka ECWCS w wykonaniu firmy Helikon - nie natestowalem sie jej zbyt duzo (na szczescie ;) ), ale spory deszcz zlapal nas w Zakopcu podczas podrozy powrotnej - kurtka ciepla, aczkolwiek po rozpieciu pod pachami bylo bardzo spoko. Nic nie przecieklo, nawet nie bylo sladu, aby cokolwiek mialo zmienic ten stan.

Opinii o spiworzeu Hannah Biker i o polarze Forclaz 50 nie pisze, bo chyba nie ma sensu (pierwszy uzywany sporadycznie, aczkolwiek wrazenia b. pozytywne, drugi wczesniej juz zachwalany przeze mnie i moja dziewczyne ;) ).
-------------------------------------------
Quidquid latine dictum sit, altum videtur

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-03-2007, 15:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-03-2007, 16:27
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 28-06-2007, 10:14
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez Mataj - 13-08-2007, 13:12
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 13-10-2007, 07:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 13-10-2007, 07:32
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świetokrzyski - 14-10-2007, 07:56
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 17-10-2007, 14:19
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 18-10-2007, 12:36
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 20-02-2008, 17:43
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 13:16
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 13:31
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 14:50
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 12-08-2008, 08:26
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 22-05-2009, 12:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 28-05-2009, 11:22
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez Łukasz/Strefa Gór - 07-05-2012, 16:19

Skocz do: