To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc.
Wróciłem z ponad dwutygodniowego trekingu na Hardangerviddzie.
Mnie generalnie to co widziałem w Norwegi - trasa nad fjordem z Bergen i Hardangervidda powiem szczerze nieco rozczarowały. Norweskie krajobrazy są wg. mnie dość monotonne i wcale aż tak piękne. Dużo bardziej podobają mi się kraje alpejskie.

Na Hardangervidda warunki atmosferyczne fatalne, najpier ostro śniegowo potem niskie temperatury nieustające siąpienie, wiatr, gigantyczna wilgotność - wykraplanie wszędzie i na wszystkim. Ubrań nie dzieli sie na czyste/brudne tylko suche/mokre :). Najgorsza w tej pogodzie była jej stałość i upierdliwość poprostu stała się nudna.

Fajne było przedzieranie sie bez szlaku po śniegach przez zachodni pierścień niskich gór w strone lodowca. Przy lodowcu mniej śniegu, coraz bardziej płaskawo coraz więcej bagien i torfowisk. Wszędzie gigantyczna ilość wodospadów potoków i jezior. Bez dobrych kijów trekingowych nie ma co sie tam pchać. Kompletnie nie przydały się czołówki ciemnawo robiło sie tylko podczas noclegów w głębszych dolinach, wyżej jasno było cały czas, ja miałem ostre kłopoty ze snem. Kompletny brak ciszy ciągle słyszy się tam szum albo huk wody.
Śmieszne są tam samoobsługowe schroniska z cennkikiem na ścianie i skarbonką. Atrakcją turystyczną samą w sobie są Norweskie ceny - np Trollburger za 70 zł, my naszczęście mieliśmy całe żarcie z Polski:) bardzo spisało sie jedzenie liofiliozowane szczególnie że stale wiejący wiatr bardzo urudniał próby dłóższego gotowania.
Podobały mi się okolice lodowca Hardangerjokulen i góry Hartaige. Acha i grzybki, grzybki Koźlaże babka rosnącę wszędzie.

Generalnie na początku człowiek czuje się trochę jak we Władcy Pierścieni potem zaczyna dobijać go brak różnorodności.

Nie wiem skąd wzieło się przekonanie że Norwegowie są chłodni i zamknięci - wg. mnie bardzo przyjazny i otwarty naród, dotego pomysłowy raz widziałem w sklepie trekingowe wino w proszku:)
---
Edytowany: 2007-08-10 15:54:37
-------------------------------------------
Hardangervidda-ponurakrainagdzieniezachodzisłońce

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-03-2007, 15:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-03-2007, 16:27
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 28-06-2007, 10:14
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez Leszek - 10-08-2007, 09:58
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 13-10-2007, 07:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 13-10-2007, 07:32
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świetokrzyski - 14-10-2007, 07:56
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 17-10-2007, 14:19
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 18-10-2007, 12:36
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 20-02-2008, 17:43
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 13:16
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 13:31
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 14:50
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 12-08-2008, 08:26
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 22-05-2009, 12:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 28-05-2009, 11:22
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez Łukasz/Strefa Gór - 07-05-2012, 16:19

Skocz do: