To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc.
Z relacji wiem, że ten pociąg jest w Lazeszczinie ok 5 rano, więc miejscowi pewnie niedługo potem sie objawią.Wątpliwości miałem tylko co do tego czy pociąg wyrusza z Iwanofrankowska czy z Lwowa, ale teraz juz wiem. Również słyszałem, że podejście od Jasinii wiąże się z przedzieraniem przez dżunglę:) stąd propozycja wyjścia z Lazescziny...
Rozwiejcie jeszcze, proszę moje wątpliwości, czy rzeczony pociąg zatrzymuje sie i tu i tu - to sobie wybiorę!
Munkas! O braku oznacznień wiem, ale mam mapy wigówki i kilka opisów tras, więc myślę, że dam radę!
Dzieki za informacje!

Były pytania o Krym, zatem kilka rad praktycznych:
przez granicę w Medyce przejść pieszo, nie dać sie naciągać na ubezpieczenie, bo wcale nie jest ono obowiazkowe! Grzecznie acz stanowczo odmówić. dalej marszrutką do Lwowa. Do Symferopola jedzie się 44 h, ja wybrałem opcję wagonu kupiejnego - nieco drożej ale komfortowo. Szczerze powiedziawszy - bardziej mnie umęczył przejazd z Gdańska do Przemyśla. Z symferopola do Ałuszty za 8 grzywien prywatnym busem. O noclegi się nie martwcie, bo same Was znajdą! Dosłownie! Wynajęlismy z zona pokój za 6$ za dobę. Pamiętajcie, że są tam problemy z wodą. ważne żeby był gaz to zawsze do mycia mozna podgrzać.
Ałuszta to dobry wybór, bo wszędzie można dojechać ichnim pksem, trolejbusem albo marszrutką. Jedna rada jak jedziecie trajtkiem to zawsze kupujcie bilety wcześniej w kasie i kupujcie do miejscowosci połozonej dalej tzn. np jadąc z Jałty do Ałuszty kupiłem bilety do Symferopola:)) cenowo różnica niewielka, a nikt mi nie powiedział że biletów brak! Odradam autostop, bo kierowcy domagaja się zapłaty(przeważnie niemałej). Żarcie takie jak w Polsce(ceny zblizone). w knajpach taniej. Rewelacyjne piwo Obołon - moje ulubione pszeniczne!
Odnośnie wejść do muzem itp. innostrancy(obcokrajowcy)płacą drożej dlatego ja prosiłem miejscowych o zakup biletu:)
Ogólnie lepiej mówic po rosyjsku, ale czasem ludzi bardzo pozytywnie reaguja na informację, że jesteśmy riebiata iz Polszy...
Koniecznie spróbujcie ichnich pierogów(wszelakich) win, winogron i melonów! proponuje unikać arbuzów, bo sprzedawcy stosują przykry w konsekwencjach bajer: otóż pompują je wodą przez strzykawke żeby były cięższe - serio - widziałem nakłucia! efekt taki, że się strulismy obrzydliwie! na szczęscie lekarstwa są ogólnie dostępne - łącznie ze smectą!
Jesli chcecie pochodzic po górach to dobrzez startować z przełęczy angarskiej (Angarskij Pierewał) - kilka kilometrów od Ałuszty w kierunku Symferopola. My zaatakowalismy Czetyrdach. Na oznaczenia szlaków nie ma co liczyć! Dobra rada weźcie duużo wody bo susza tam niemiłosierna!
To tyle...Pytajcie, jak będę wiedział odpowiem!
-------------------------------------------
Jarek

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez Jarek - 11-04-2006, 07:22
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-03-2007, 15:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-03-2007, 16:27
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 28-06-2007, 10:14
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 13-10-2007, 07:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 13-10-2007, 07:32
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świetokrzyski - 14-10-2007, 07:56
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 17-10-2007, 14:19
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez góral świętokrzyski - 18-10-2007, 12:36
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 20-02-2008, 17:43
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 13:16
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 13:31
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 03-04-2008, 14:50
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 12-08-2008, 08:26
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 22-05-2009, 12:29
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez sasq pajak/grappa.pl - 28-05-2009, 11:22
RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - przez Łukasz/Strefa Gór - 07-05-2012, 16:19

Skocz do: