To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Jakie buty w Tatry i na inne trekkingi + ile par potrzebuję
#14
Cześć!
Może podzielę się też moim doświadczeniem. Ogólnie w Tatry tylko jak znikną  śniegi, przez lato do jesieni tylko buty trailowe - jeśli mam zamiar korzystać ze szlaków. Obecnie są to Mizuno Wave Daichi - lekkie , bardzo wygodne, wystarczająco przyczepne. Ostatnio zrobiłem w nich turę : kuźnice, murowaniec, Zawrat, Orla, Krzyżne, 5tka, Łysa Polana. Zero obtarć czy odcisków. Wcześniej, w połowie sierpnia wszedłem w nich na Zugspitze ferratą od strony doliny Hollental. Jedynie na lodowcu założyłem raczki. Lekko i wygodnie. Nie używam w niskich butach gore - w sytuacji opadów deszczu w bucie będzie stała woda. Moim patentem na deszcz są skarpetki wodoodpone lub dwie pary skarpetek , a między  nimi foliowy worek na śmieci.
Co innego zima. Tutaj wypróbowałem zimowe buty wysokogórskie typu Zamberland Expert Pro oraz letnie buty wysokogórskie Scarpa Ribelle. Jeśli temperatura nie spada poniżej -10 stopni i jestem aktywny w górach to Ribelle są super.
Buty to kwestia indywidualna. Nie wyobrażam sobie jednak  aby chodzić w innych butach jak trailowe w polskich górach bez względu na wysokość. Chyba, że jest zima.
Każdy jednak podchodzi to tego tematu inaczej. Ważne, żeby było bezpiecznie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [Obuwie] Jakie buty w Tatry i na inne trekkingi + ile par potrzebuję - przez Palio - 15-11-2022, 09:41

Skocz do: