To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nowe forum - zgłaszanie defektów i usprawnień
#34
(06-06-2020, 15:51)grendel napisał(a): Jeżeli tak, to nie można by również moderować postów, bo to również ingerencja w dzieło. Forum jest publiczne a pisanie postów/recenzji ma z założenia wspierać społeczeństwo wiedzą swych użytkowników. Przymusu ich pisania nie ma. Piszący godzi się z Regulaminem forum. Jeżeli jeszcze nie jest to w Regulaminie określone, warto popełnić zapis, że wszystkie treści wytworzone na forum przez Użytkownika są tu zamieszczone w domenie publicznej i nie stanowią przedmiotu ochrony prawnej w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Brak możliwości edycji czy kasowania starych postów przez użytkowników to też w obecnych czasach swoistego rodzaju dupochron. Może wszak dojść do sytuacji, gdy jeden z użytkownik z drugim wezmą się za przysłowiowe łby (kiedy np. wszyscy admini będą na wakacjach i żaden nie będzie miał dostępu do sieci Big Grin , by to ukrócić) i użyte na forum słowa będą zechcieli przedstawiać jako dowód w postępowaniu (wiem, wiem grubo ale życie pisze przedziwne scenariusze).

W podsumowaniu - nie spotkałem fora, na którym użytkownik mógłby usunąć czy wyedytować swój stary post. Kwestia jak stary zależy od ustawień - na równoległym forum możliwa jest edycja ostatniego posta przez 20 minut.

Grendelku, napisałam, że "wydaje mi się", datego poprosiłam o wypowiedź prawnika. Być może wystarczy zapis w regulaminie, nie wiem. Na chwilę obecną wyłączyłam możliwość usuwania własnych postów, a edycja jest dozwolona do 30 minut po napisaniu posta. Czekam na decyzję Gumiego.

(06-06-2020, 16:31)grendel napisał(a): O! Kolejna rzecz się okazała. O nowym ficzerze (odsyłaniu do numeru posta) pisałem w oknie "Nowa odpowiedź" z zamiarem stworzenia nowego posta a wyedytowało ten post, który był ostatnim postem w temacie. Znaczy silnik forum sam pilnuje porządku i uniemożliwia pisania nowego posta bezpośrednio pod swoim postem. Też fajnie, bo to było upierdliwe na "starym" NGT.

To działa do 60 minut od napisania posta (i nie dotyczy administracji), później kolejny wpis będzie już nowym postem, ale jestem otwarta na propozycje zmian w tej kwestii Wink
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Nowe forum - zgłaszanie defektów i usprawnień - przez Jaga - 06-06-2020, 18:56

Skocz do: