To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nowe forum - zgłaszanie defektów i usprawnień
#31
(06-06-2020, 14:10)Zbynek Ltd. napisał(a): (...) może da się zmienić, żeby klikając w temat wątku przenosiło na jego ostatnią stronę? Nie jak dotąd - na pierwszą. (...)

Kolejna sprawa:
Może też da się w edytowanej wiadomości wstawić znacznik czasu edycji?

Pierwsza sprawa - istnieje możliwość czytania ostatniego posta w danym wątku (patrz zrzut ekranu). Gdy klikniesz "Ostatni post" link przeniesie Cię do tego właśnie posta.

Druga sprawa - jest już info nt. czasu edycji danego posta (spójrz chociażby na belkę z nr mojego posta).


(06-06-2020, 13:07)Jaga napisał(a):
(05-06-2020, 18:23)grendel napisał(a): 3. istnieje możliwość edycji i kasowania nawet starych postów. To chyba nie jest dobry ficzer...

(...) Wydaje mi się, że niektóre wypowiedzi (recenzje i opinie) można uznać za dzieła, a wtedy chyba autor powinien mieć możliwość edycji lub skasowania? (...)

Jeżeli tak, to nie można by również moderować postów, bo to również ingerencja w dzieło. Forum jest publiczne a pisanie postów/recenzji ma z założenia wspierać społeczeństwo wiedzą swych użytkowników. Przymusu ich pisania nie ma. Piszący godzi się z Regulaminem forum. Jeżeli jeszcze nie jest to w Regulaminie określone, warto popełnić zapis, że wszystkie treści wytworzone na forum przez Użytkownika są tu zamieszczone w domenie publicznej i nie stanowią przedmiotu ochrony prawnej w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Brak możliwości edycji czy kasowania starych postów przez użytkowników to też w obecnych czasach swoistego rodzaju dupochron. Może wszak dojść do sytuacji, gdy jeden z użytkownik z drugim wezmą się za przysłowiowe łby (kiedy np. wszyscy admini będą na wakacjach i żaden nie będzie miał dostępu do sieci Big Grin , by to ukrócić) i użyte na forum słowa będą zechcieli przedstawiać jako dowód w postępowaniu (wiem, wiem grubo ale życie pisze przedziwne scenariusze).

W podsumowaniu - nie spotkałem fora, na którym użytkownik mógłby usunąć czy wyedytować swój stary post. Kwestia jak stary zależy od ustawień - na równoległym forum możliwa jest edycja ostatniego posta przez 20 minut.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Nowe forum - zgłaszanie defektów i usprawnień - przez grendel - 06-06-2020, 15:51

Skocz do: