To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Obuwie do biegów trailowych na trekking w Tatrach
#20
Jeśli chodzi o Arcteryx Norvan VT, to w moim przypadku nie było tak różowo. Podeszwa jest rzeczywiście kapitalna, bieżnik jest stosunkowo mało agresywny (powiedzmy w porównaniu do Inov-8 X-talonów), ale daje świetną przyczepność w bardzo zróżnicowanych warunkach, nawet w lekkim błocie jest przyzwoity.
Jest jednak jeden mankament - wiązanie wzorowane na butach wspinaczkowych jest równocześnie dobre (pozwala na ciaśniejsze dopasowanie, jeśli to akurat potrzebne) i irytujące. Mocowanie szlufki po zewnętrznej stronie buta tworzy zgrubienie od środka, które przy dłuższym dystansie lub przy dłuższej aktywności obciera mnie u nasady małego palca, niekiedy wręcz do krwi. Używanie różnych skarpet nie niweluje problemu. Zgrubienie i sztywny otok tworzą dość irytującą kombinację. Co ciekawe, przez pierwsze biegi i spacery nie miałem z tym problemu. Powiedzmy po jakichś 150-200 km zaczęło mi to doskwierać.
Sam but jest raczej węższy, szczególnie w palcach: porównuję do Inov-8 Trailroc 255, Trailtalon 290, X-talon 260 Ultra i Salomon Speedcross 3. Aha i do kapciowatych New Balance MT10 :)
Fajną opcją mogą być Hoka One One, tym bardziej, że niektóre modele też są na Vibramie Megagrip. Ale to też względnie wąskie buty.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Obuwie do biegów trailowych na trekking w Tatrach - przez PeKa - 25-02-2020, 16:35

Skocz do: