To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Obuwie do biegów trailowych na trekking w Tatrach
#1
Hej, nie zauważyłem podobnego tematu, dlatego pozwoliłem sobie utworzyćnowy temet.
Mam małe doświadczenie w trekkingu, poważnie po górach chodzę dopiero od kilku lat, głównie latem i wczesną jesienią.
Przerabiałam już wysokie obuwie (Haglofs) oraz podejściowe (Garmont dragontail mnt bez gtx). W obu noga mi się gotowała w temperaturach powyżej 20 stopni, ponadto dragonki bardzo twarde do trekkingu - idealne na skały (dolomity).
Od jakiegoś czasu biegam po lasach w okolicy mojego miejsca zamieszkania i używam butów typowo trailowych (dynafit, brooks). Tu naszła mnie myśl, aby zabrać je ze sobą w Tatry jako jedyne. Planuję przejście od zachodnich na wschód (wysokie) koniec w Chacie Pod Rysami, dziennie kilkanaście godzina na nogach, planuję iść z niezbyt ciężkim plecakiem - max 8kg z wodą i jedzeniem na drogę - 5 dni marszu.
Cz ktoś z Was drodzy forumowicze wpadł na taki pomysł, aby użyć do chodzenia po Tatrach z plecakiem, butów do trail runningu?
Jeśli tak - jakie dobrze się sprawdziły i jakie są Wasze doświadczenia? Głównie chodzi mi o wytrzymałość podeszwy. Muszę wspomnieć, że mam dość szeroką stopę i dlatego trudno dobrać mi podejściówki - z reguły wąskie.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Obuwie do biegów trailowych na trekking w Tatrach - przez fleelf - 21-02-2020, 08:29

Skocz do: