To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Test bielizny Sensor dzięki www.outdoorzy.pl
#27
Melduję, że trzy dni temu dotarł do mnie kurier z koszulką. Koszulka z długim rękawem z serii Merino Active o gramaturze 160 g/m2. Ładna, dobrze skrojona... tyle, że za duża. Znacznie. Coś z rozmiarem ''nie teges''. Wymiary, które podawałem, wg tabelki na stronie producenta podchodzą pod rozmiar L. Z tym, że rozmiary mają widełki.

Moje wymiary wpisywały się w dolny zakres widełek. Po założeniu koszulki na grzbiet wychodzi, że L dotyczy raczej górnego zakresu widełek (jeżeli nie jeszcze większych wymiarów).

Z mojej strony więc test jeszcze nie ruszył - jestem w trakcie uzgodnień z outdoorzy.pl.

Edycja z 06.08.

Po pierwszym falstarcie z rozmiarem koszulki typowanym wg tabeli na stronie producenta, dzisiaj dotarł do mnie kurier z koszulkami w rozmiarach S i M. Wg pomiarów zrobionych wcześniej przez Piotra z outdoorzy.pl na rozłożonych koszulkach, powinna na mnie pasować S-ka. Szczęśliwie Piotr wysłał koszulki w dwóch rozmiarach. Pasowała M-ka. No coś z tymi rozmiarami nie hula. Albo ja jakiś nieforemny jestem...🤔

Do rzeczy: Mój wzrost to 176 cm. Pasująca M-ka jest dłuższa od koszulki Techwool z Deca (rozmiar M) i znacznie dłuższa od norweskiej koszulki Norheim (rozmiar 40). Jest tak długa, że zakrywa całe pośladki. Osoby niecierpiące podwijania się rękawów byłyby zadowolone - tutaj również jest lekki nadmiar. Plus jest taki, że przy podciąganiu ramion do góry ani dół koszulki ani rękawy się nie podwijają. Z pewnością jednak nie uniknie się ''wychodzenia'' rękawów koszulki Sensor na zewnątrz, gdy zapragniemy użyć jej jako bielizny pod koszulę np. wizytową.

Materiał w dotyku jest przyjemny, ''nie gryzie i nie drapie'' (przynajmniej ja takich odczuć nie odniosłem). Koszulka ładnie dopasowuje się do ''nierówności'' korpusu, gramatura jak już wyżej napisałem to 160 g/m². Na obecnie panujące upały to stanowczo za dużo, więc prezentację pozwolę sobie zakończyć na tej krótkiej przymiarce.

Na pierwsze użycie w terenie trzeba będzie poczekać aż temperatura powietrza zejdzie do bardziej normalnych notowań.
---
Edytowany: 2018-08-06 23:51:16
-------------------------------------------
https://gameoflife-nextround.blogspot.com

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Test bielizny Sensor dzięki www.outdoorzy.pl - przez grendel - 29-07-2018, 19:36

Skocz do: