To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Karta do płatności za granicą / finanse za granicą
#63
(31-03-2023, 00:36)T Atomicus napisał(a): Ja od lat korzystam z Alior Kantori z tamtejszej karty. Też polecam.

Również posiadam i używam. Dobra opcja ale zawężona do kilkunastu walut, w których płatności będą bezpośrednie - bez przewalutowania. Waluty spoza listy przeliczane są przez Kantor po kursie Alior Banku na EUR. Gdy nie mamy zasilonego rachunku w EUR, to wtedy przewalutowanie jest nawet dwukrotne: waluta transakcji - EUR - PLN. A to już jest kosmos prowizyjny.

By uniknąć przewalutowań (kosztownych), należy dbać, by obsługiwany przez Alior walutowy rachunek zawsze miał wystarczającą ilość środków. Wtedy transakcja rozliczana jest bezpośrednio z tego rachunku.

Obecnie to moja druga, rezerwowa karta. Plusem jest możliwość  jednorazowej darmowej wypłaty środków z zagranicznego bankomatu. Każda kolejna niezależnie od kwoty wypłaty kosztuje 9 zł.

W tym banku też nie pracuję.


(31-03-2023, 00:36)T Atomicus napisał(a): Co do Revoluta, (...) warunki są całkiem ok. Tyle, że jak coś pójdzie nie tak, to _jedynym_ kanałem dostępu do nich jest aplikacja w telefonie. A co jak stracisz telefon, albo coś się wysypie? (...)

Poza tym wygląda mi to, że mają jakąś manię zbierania wszelkich nadmiarowych danych na temat klientów.

So procent racji. A bankiem nie są. Z tego powodu ja z Revoluta nie korzystam, chociaż opcję długo rozważałem.

Opisywana przeze mnie wcześniej karta Visa ING (ale nie MasterCard, bo wtedy transakcję rozlicza Bank po swoich kursach i spreadach) daje nam pełną swobodę i spokojna głowę, gdziekolwiek byśmy nie płacili. Bo i tak rozliczy to organizacja płatnicza Visa i poda kwotę w złotówkach Bankowi. A ten tylko dopisuje tę kwotę do rachunku karty. I już.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Karta do płatności za granicą / finanse za granicą - przez grendel - 31-03-2023, 06:46

Skocz do: