To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Karta do płatności za granicą / finanse za granicą
#35
1.Eurokonto Mobilne jest za 0 zł przy spełnieniu warunku comiesięcznego wpływu 500 zł. Nie musi to być wpływ z wypłat z zakładu pracy - sam możesz dokonać przelewu na rachunek. Jeśli wpływu nie będzie to 5.99 zł/m-c. Opłata za kartę 0 zł, jeżeli w miesiącu dokonasz 4 transakcji bezgotówkowych z jej użyciem. Inaczej 3.99 zł/m-c.
https://www.pekao.com.pl/indywidualni/ko...e/mobilne/

2. Ciekawszym rozwiązaniem przy wyjazdach (szczególnie poza Europę) jest Eurokonto Aktywne Plus. Prowadzenie kosztuje 9.99 zł/m-c, opłata za kartę spada do 1 zł/m-c przy dokonaniu 4 transakcji ale właściciel/współwłaściciel objęty jest ubezpieczeniem na terenie całego świata. I to wcale niezłym ubezpieczeniem. Ubezpieczenie nie obejmuje sportów ekstremalnych.

To włašnie konto otworzyliśmy przed wyjazdem do Kanady. Ubezpieczenie na pół roku kosztowało nas 6 * (9.99 zł + 0.99 zł) dla DWÓCH OSÓB. Po powrocie zmieniliśmy na Mobilne, żeby uniknąć opłat. Numer rachunku pozostał bez zmian, wymieniono kartę ale obie karty są przeliczane tak, jak opisałem.

3. Darmowe wypłaty w Polsce z bankomatów Pekao + 2 wypłaty m-cznie z bankomatów ''obcych''. Każda kolejna wypłata 2%. Przy wypłatach z bankomatów poza granicami prowizja również wynosi 2%.

W Kanadzie dodatkowo dowiedzieliśmy się, że istnieją kraje, w których operator danego bankomatu również pobiera prowizję. Tam wynosiła ona bodaj 3.5 CAD od wypłaty.

4. Kurs wymiany walut przy transakcji zagranicznej obliczany jest przez Mastercard w czasie rzeczywistym.

Po bardziej szczegółowe informacje odsyłam na stronę banku Pekao. Zauważyłem, że Eurokonto Aktywne Plus znajduje się obecnie w zakładce ''Dotychczasowa oferta''. Być może ją wycofali. Byłaby szkoda.
-------------------------------------------
https://gameoflife-nextround.blogspot.com

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Karta do płatności za granicą / finanse za granicą - przez grendel - 09-06-2018, 09:27

Skocz do: