To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Karta do płatności za granicą / finanse za granicą
#9
grendel

2018-06-07 21:06:07
37.128.2.244
nr 16387
głosów 1 Karty wielowalutowe są ok. Najczęściej jednak trzeba mieć do nich rachunki w tych walutach. I nawet jeżeli prowadzenie tych rachunków jest za 0 zł, to trzeba te rachunki zasilić odpowiednią walutą - czyli wpłacić/kupić € na rachunek w EUR, $ na rachunek USD itd. Wtedy podłączając kartę do rachunku np. w USD i dokonując transakcji w USD przelicznik jest 1:1.

Podobną (darmową) możliwość daje też Kantor Walutowy Alior Banku. Mam tam trzy rachunki (PLN, USD, EUR) i dwie karty walutowe (USD, EUR). Wszystko bez opłat. Do rachunku w PLN karta nie jest wydawana a rachunek służy do zakupu walut. Wcześniej ten rachunek trzeba zasilić złotówkami.

Jednak gdy płacimy taką wielowalutową kartą (lub kartą walutową Aliora) w egzotycznym kraju w walucie np. węgierski forint, to przestaje być różowo i zaczynają się przewalutowania. Po kursach bankowych 😀.

Natomiast w przypadku odpowiednio rozliczanej karty (mam na myśli np. kartę z wymienionych przeze mnie rachunków Pekao) nie zaprzątamy sobie niczym głowy. Nie musimy kupować ''na górkę'' żadnej waluty. Jedziemy do Zanzibaru i płacimy ludzkie pieniądze mając tylko zwykłe, złotówkowe konto.

Nie ma lepszego, prostszego i tańszego sposobu na zagraniczne wojaże, niż karta bankowa rozliczana podczas zagranicznych transakcji przez organizacje płatnicze.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Karta do płatności za granicą / finanse za granicą - przez grendel - 08-06-2018, 11:38

Skocz do: