To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Wyprawa rowerowa - sprzęt na kilka naście/dziesiąt m-cy
#10
Yngvar Týr - witaj na forum :)
Nie jest to forum typowo rowerowe, choć kilku dobrych zapaleńców od jednośladów tu gości i sporo doświadczenia mają. Pewnie temat się rozwinie i dostaniesz kilka cennych wskazówek. Ja z rowerami nie wiele mam wspólnego, ale czytając Twoje ambitne pomysły do głowy przyszło mi kilka pytań.
Zacznijmy od:
1. różnorodność klimatu, temperatur itp. - w jednych portkach nie objedziesz, śpiwór cienki na ciepłe warunki, śpiwór grubszy na temperatury ujemne itp itd. Sam dobór sprzętu biwakowego będzie sporym kłopotem.
2. serwisowanie sprzętu - myślisz że w Gruzji czy Indiach kupisz np. dobrą piastę, koło do Twojego roweru gdyby była taka potrzeba? Oponę może i tak, a klocki hamulcowe itp.? Normalne rzeczy które ulegają zużyciu.
3. namiot chcesz brać dość duży z tego co czytam - waga, gabaryty.
4. Sprzęt foto też trzeba gdzieś pomieścić i zabezpieczyć
Może to i głupi pomysł, ale czy rozważałeś przyczepkę? Wiadomo, że zmniejszy tempo, komfort, ale zapewni małe zaplecze biwakowo-sprzętowe.
Widziałem już takich zawodników z takim rozwiązaniem i może to jest to? Sam rower nie wiem czy podoła takiemu obciążeniu?
-------------------------------------------
... a nie jakiś tam siusiumajtek

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wyprawa rowerowa - sprzęt na kilka naście/dziesiąt m-cy - przez Yngvar Tyr - 07-04-2018, 16:27
RE:Wyprawa rowerowa - sprzęt na kilka naście/dziesiąt m-cy - przez sebastian_ck - 07-04-2018, 21:55

Skocz do: