To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] La Sportiva Boulder X Mid GTX
#13
Buty La Sportiva Boulder X

Kupione na początku września tego roku. Dla tych, którzy mają ''wieczny'' problem z doborem odpowiedniej dla siebie rozmiarówki dla butów górskich mała podpowiedz, mój rozmiar dla zwykłych butów to 39, podejściówki kupiłam w rozmiarze 40,5.
Sprawdziły się w terenie...zróżnicowanym (trochę połonin, trochę skałek) w Alpach ''bergamskich'' max.wys. 2040 m n.p.m. . Przy temperaturze 26stC i więcej bardzo dobrze odprowadzają wilgoć, czego wynikiem były suche skarpety coolmax po całodniowych eskapadach, (całodniowych czyt. od 08:00-21:00). Sprawdziły się również w deszczową pogodę, zaskakująco dobrze trzymają sie podłoża dzięki czemu dla osób takich jak ja z lękiem wysokości i przestrzeni są świetnym rozwiązaniem dla zapewnienia komfortu psychicznego i bezpieczeństwa (każde poślizgnięcie się na śniegu czy mokrych kamieniach to dla mnie trauma i kolejna blokada). A zaskakująco bo podejściówki GARMONT DRAGONTAIL LT nie dawały rady na mokrych, śliskich kamieniach. Buty są BAAAARDZO wygodne, trzymają stopę nawet jeśli sznurówki są nieco rozluźnione. Jedynie mogę przyczepić się do twardego wykończenia buta w cholewce, co powoduje ból pod kostką. I tu pytanie do zainteresowanych czy ktoś miał ten sam dyskomfort? Liczę na to, że im częsciej je założę tym mniejszy będzie z tym problem. Podsumowując: myślę, że cena jest adekwatna do jakości. Bardzo polecam.
-------------------------------------------
olkatl

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Recenzja] La Sportiva Boulder X Mid GTX - przez olkatl - 05-10-2016, 17:12

Skocz do: