To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


kamery, rejestratory sportowe / kamera outdoorowa
#52
@fotofx - to tak jak z pełną klatką i APS-C w lustrzankach...

Polaroid Cube jest fajny, ale nie dla każdego. Jednym zależy na wadze i wielkości, innym na funkcjach i jakości obraz. Bo finalnym produktem zakupu kamery jest film, który dzięki niej uzyskasz i dla mnie to on liczy się najbardziej.

Zestawiasz na tym zdjęciu gołego Cube'a z GoPro które wsadzono do obudowy podwodnej z zaczepem, więc to porównywanie też nie jest trafione.

Zresztą, wiadomo że Cube jest mniejszy, a z drugiej strony kamera GoPro wcale nie jest jakimś olbrzymem - jest nadal na tyle lekka, że jej waga i rozmiary w większości przypadków w niczym nie przeszkadzają. Mnie nie przeszkadzała ani na rowerze, ani na kajakach, ani podczas trzech tygodni marszu podczas GSB.
Inna sprawa jest taka, że każdy z nas ma przy sobie smartphone'a którego jakość nagrywania na ogół jest porównywalna z tą z Cube'a lub wyższa (choć wiadomo, nie ma zaczepów, nie wsadzę do wody)

Tak czy inaczej, jedna i druga kamera jest dla nieco innego odbiorcy. Mnie w Cube nie przekonują parametry, które są po prostu liche brak wielu funkcji i już sam fakt, że jej kąt wcale nie jest zbyt szeroki, bo to raptem 124 stopnie, które nijak się ma do chociażby wspomnianego GoPro 3 Silver z kątem widzenia wynoszącym 170 stopni (GoPro 1 też oferuje 170). Kamery w telefonach potrafią mieć niewiele mniejszy niż Cube kąt widzenia...A nagrywanie 30fps przy kamerze sportowej woła już o pomstę do nieba

Powiedzmy sobie szczerze, Cube jest fajnym gadżetem, ale w gruncie rzeczy to zwykły aparat jak ten z telefonów tyle że z dystorsją, zamknięty w fajnej obudowie. Parametry związane z obrazem ma gorsze niż GoPro 1 - tyle w temacie...
---
Edytowany: 2015-03-05 16:21:43

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:kamery, rejestratory sportowe / kamera outdoorowa - przez Nemesis - 05-03-2015, 16:09

Skocz do: