To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[GSS] Główny Szlak Sudecki - relacja
#21
Panowie
Co do nagrzewania się palników. Mam odchudzonego starego primusa. Modelu nie pamiętam, chyba technotrail z zapalnikiem piezo. I gdy wymontowałem całą przystawkę zapalnika zauważyłem, że cała podstawa palnika w czasie gotowania się nagrzewa. Trochę mnie to przeraziło. Bo co będzie gdy kartusz także się tak mocno nagrzeje?
Kolega ma natomiast msr microroket. Palnik nie ma standardowo zapalnika piezo tylko zapalniczkę jako oddzielny element zestawu. Spytałem jak u niego wygląda sprawa grzania i potwierdził, że tak jak u mnie właściwie cały palnik łącznie z elementem, który jest wkręcany w kartusz łapie temperaturę w czasie gotowania.
U mnie to mały problem bo mam pokrętło plastikowe i spokojnie można je zakręcić nawet gdy palnik jest gorący, kolega mimo pokrętła typu druciak także nie narzekał na problemy z gaszeniem maszynki.
Myślę, że tak jak Jacek napisał: ten typ tak ma.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[GSS] Główny Szlak Sudecki - relacja - przez Barsus - 30-08-2014, 07:34
RE:[GSS] Główny Szlak Sudecki - relacja - przez m - 12-06-2015, 17:00
RE:[GSS] Główny Szlak Sudecki - relacja - przez dave. - 22-10-2018, 14:02
RE:[GSS] Główny Szlak Sudecki - relacja - przez dave. - 28-10-2018, 11:45

Skocz do: