To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki
(06-07-2022, 09:05)redpeppers23 napisał(a): Cześć Wam,

szukam butów dla żony i mam pytanie. Czy ktoś ma lub miał buty Tecnica trekkingowe ? Chodzi mi konkretnie o modele Tecnica Plasma GTX  oraz Tecnica Magma S GTX. Wiem tyle, że robią bardzo dobre buty narciarskie, ale nie wiem jak z jakością modeli butów trekkingowych.
Ewentualnie polecicie jakieś buty jakość/cena niskie trekkingi/podejściówki?
Pozdrawiam

Przed weekendem dotarły do mnie Tecnica Magma S. Przez ostatnie 3 lata chodziłam (głównie po Alpach) w butach trailowych, wcześniej w podejściówkach (a jeszcze wcześniej w wysokich butach Wink). Niestety nie produkują już mojego ulubionego modelu trailowych (Saucony Peregrine Iso), zastąpili je modelem z gorszych materiałów (wiem, bo mąż zdążył je szybciej niż zwykle "zajechać"), a nie mogłam znaleźć niczego, co mi odpowiada więc postanowiłam przetestować Tecnica.

Wiele na ich temat nie napiszę, bo na razie miałam je okazję założyć tylko na weekend, ale pierwsze odczucia są bardzo pozytywne. Buty są dobrze wykonane, wygodne, dobrze trzymają się kamienistego podłoża i mają całkiem dobrą amortyzację. Stopa "wpada" w nie dość głęboko (dzięki czemu wyższy tył trochę trzyma kostkę), czego akurat w niskich butach nie lubię więc włożyłam sobie dodatkowe wkładki (ale ja wkładam dodatkowe wkładki praktycznie do każdych butów Wink).
Zwróć jedynie uwagę, że to są buty na bardzo wąską stopę (mi to akurat pasuje) i przylegają do stopy nie zostawiając żadnego luzu. Będę się musiała do nich przyzwyczaić po Peregrine Iso, które były jak wygodne kapcie.
Zamówiłam pół rozmiaru większe niż buty, które noszę na co dzień i wydają mi się nawet odrobinę większe. Nie wiem dlaczego celujesz w model z GTX, ale w takich butach Gore-Tex jest moim zdaniem bez sensu.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - przez Jaga - 18-07-2022, 12:43
Buty trekkingowe niskie na co dzień - przez ahoj - 19-04-2022, 09:53

Skocz do: