To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Spodnie Montano Tour
#6
Kolego bogusiu b, z mojego doświadczenia wynika, że narty demolują sprzęt.
Nogawki pocięte rakami, przeorania od ostrzonych krawędzi, czy też szuranie ''całym swoim dostojeństwem'' po firnie nie jest obojętne dla materiałów typu SS.
Oczywiście jak się chce mieć pancerne pory, to trzeba nosić HS 3L. Wtedy na pewno się nie znoszą i będą jak nowe.
Wreszcie zakładając, że jesteś przeciętnym użytkownikiem w wieku produkcyjnym, czyli masz dwa tygodnie zimowego urlopu w roku i jakiś jeden czy dwa weekndowe wypady, to jesteś w górach do 20 dni w roku. A więc te sto dwadziecia dni będziesz ''wyrabiał'' przez 6 lat.
Chciałbym 30 dni w roku szurać ''całym moim dostojeństwem'' po wiosennym firnie i nie martwił bym się przetartą nitką. Zapobiegliwa babcia nauczyła mnie korzystać z igły i nitki.

Zakładam, że ogół użytkowników forum ''bywa w górach'' i to bywanie jest limitowane pracą, studiami etc... Wyjątkiem jest np. kol. Sołtys, który uskutecznia wypady zdecydowanie dłuższe i jego eksploatacja jest czysto hardcorową.
Dlatego dla mnie czas użytkowania w terenie na poziomie 120 dni jest już jakimś probierzem.
Jeżeli jesteś np. ratownikiem i na nartach spędzasz 120 dni w roku, to po pierwsze masz służbowe wdzianka, robione pod pracę którą wykonujesz, a jej intensywność wykracza po za ''statystyczną średnią''.
Oczywiście, Ojcowie Założyciele NGT mogli by ustalić próg testowania na poziomie 8000 bez tlenu. Ale forum straciło by sens, dla zwykłych użytkowników.

Wreszcie Montano jest manufakturą działającą w duchu ''wspinacze dla wspinaczy''. Jest to przedsięwzięcie skromne, działające w skali mikro i jestem skłonny osobiście traktować ich działania inaczej niż producenta typowo korporacyjnego. To że takie manufaktury są, to wielka wartość. Z jednej strony masz szansę indywidualnego potraktowania, przerobienia etc...Z drugiej zdarzają się rzeczy bardziej projektowane ''pod'' konkretnego klienta.
Analogicznie jest z Robertsem, gdzie na śpiwór można poczekać, ale da się go zindywidualizować w stopniu nieosiągalnym dla dużej firmy, której się to nie opłaca.
Dzięki takiemu podejściu powstały śpiwory w Yeti dla NGT, czy sweter puchowy dla forum.outdoor.
Może jestem w swojej postawie nieobiektywny.
---
Edytowany: 2013-11-04 15:50:51
---
Edytowany: 2013-11-04 15:55:51
---
Edytowany: 2013-11-04 16:53:54
-------------------------------------------
Pim

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Spodnie Montano Tour - przez wojtekgracz1 - 03-11-2013, 10:01
RE:[Recenzja] Spodnie Montano Tour - przez Pim - 03-11-2013, 11:40
RE:[Recenzja] Spodnie Montano Tour - przez boguś b - 03-11-2013, 11:44
RE:[Recenzja] Spodnie Montano Tour - przez Pim - 03-11-2013, 12:51
RE:[Recenzja] Spodnie Montano Tour - przez boguś b - 03-11-2013, 13:08
RE:[Recenzja] Spodnie Montano Tour - przez Pim - 03-11-2013, 13:42
RE:[Recenzja] Spodnie Montano Tour - przez boguś b - 03-11-2013, 15:27
RE:[Recenzja] Spodnie Montano Tour - przez gumibear - 03-11-2013, 16:51
RE:[Recenzja] Spodnie Montano Tour - przez radziq - 03-11-2013, 18:31
RE:[Recenzja] Spodnie Montano Tour - przez zając - 03-11-2013, 23:54
RE:[Recenzja] Spodnie Montano Tour - przez bartolini - 04-11-2013, 11:15
RE:[Recenzja] Spodnie Montano Tour - przez boguś b - 05-11-2013, 14:43

Skocz do: