To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Tani chiński sprzęt z rynków alternatywnych.
2-3 lata temu można było jeszcze kupić oryginalne ogniwa Panasonic NCR18650B na Aliexpress - kosztowały na promocji zwykle koło 5-6$ i wszyscy byli szczęśliwi. Obecnie sprzedawane są ogniwa tylko zapakowane w zielone koszulki z napisem Panasonic (foto rozpakowanego ostatnio ogniwa w załączniku - najprościej je rozróżnić po braku oznaczeń produkcyjnych na obudowie), które generalnie trzymają pojemność 3,1Ah dla prądów ok. 1A.

Panasoniki NCR18650B - w oryginale także nie nadają się do e-papierosów i elektronarzędzi - mają maksymalny prąd rozładowania 6,8A - a w elektronarzędziach zwykle używa się ogniw o dopuszczalnym prądzie rzędu 20A. W e-papierosach ludzie wydziwiają z grzałkami i 10A także nie jest niczym niezwykłym.

Podane tu samsungi INR18650-35E mają dopuszczalny ciągły prąd rozładowania 8A i są w stanie go oddać. Nie są jakieś super, choć w teście rozładowania dla prądu 5A wypadają lepiej niż powszechnie wychwalane NCR18650GA 2,7 vs 2,6 Ah.

Niskoprądowych - może powinienem doprecyzować poniżej 2A :). Wielokrotnie kupowałem ogniwka z nexun'a i nie dostałem ogniw z uszkodzonymi koszulkami. Testowałem i spisywały się lepiej niż podróbki panasoniców w latarkach i czołówkach. Dlatego piszę, że są lepsze od obecnie sprzedawanych ogniw z aliexpress.

Wykrzaczyłem forum - znaczek mniejsze i mniejsze równe ;P
---
Edytowany: 2020-02-10 23:42:45
-------------------------------------------
Dominik


[Obrazek: 8219-406-1.jpg]

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Tani chiński sprzęt z rynków alternatywnych. - przez foks64 - 19-11-2017, 17:29
RE:Tani chiński sprzęt z rynków alternatywnych. - przez Dominik.M - 10-02-2020, 23:38

Skocz do: