To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl
Bluza Crewneck 200

uzupelnilem zdjecia rozmiaru M na sobie -> 181 cm, 85kg
http://tiny.pl/h2dr1
przypomnialo mi to, ze zalozenie Crewnecka 200 w temp pokojowej moze sie skonczyc dla mnie uduszeniem i zdjecia sa bardzo na szybko, postaram sie zmienic na zrobione w dziennym swietle

przypominam, ze bluza zostala rozmiarowo wybrana przez dystrybutora na podstawie moich rozmiarow klatka 110, pas 98, szyja 42, dł. rękawa od pachy 53, wzrost 181 cm

rowniez przypominam, ze rozmiary na metce, dla M-ki to
klatka 98-106
talia 82-90
pas 106-114
dł nogi od pachwiny 74-82

ja czuje sie w niej komfortowo, duzo szczuplejszy tester 174 cm tez byl zadowolony, malzonka (167 cm) rowniez


w weekend zrobilem dwie trasy w PS Pro od Kwarka dla przypomnienia sobie jak sie w nim chodzi, tak aby to odniesc do WP 200, PS Pro lubie bardzo za lapki, idealny kaptur - zalozony swietnie opina, zdjety nie przeszkadza, minimalizm kroju, brak zbednych szwow, przedluzony tyl, ciuch niezawodny i uniwersalny

warunki terenowe jak poprzednio
temp sobota +6 niedziela +4, wiatr 25 km/h, temp odczuwalna 3-4 stopnie nizsza
sobota + SS Montano, niedziela + WS Montane

kombinacja SS + PS Pro w sobote to bylo za duzo jak tylko przestawalo wiac, wentylowalem co sie da, przy wietrze, bardzo sympatycznie
kombinacja WS + PS Pro w niedziele to bylo zdecydowanie za malo (temp odczuwalna ~0C), zwlaszcza, ze nie przestawalo wiac

Crewneck 200 wygrywa z PS Pro jesli chodzi o utrzymywanie ciepla, ktore wyprodukowal organizm z szokujaca dla mnie przewaga
wagowo L-ka PS Pro to 320g, Crewneck 200 M-ka to 200g, PS Pro (gramatura 250g/m^2) w porownaniu z WP 200 to dodatkowo kaptur i lapki,
oddychalnosc na podobnym, bardzo wysokim poziomie (OT jestem bardzo wrazliwy na ta wlasciwosc, zdarzalo mi sie kupowac tanie polary karrimora, czy podobne/pochodne za jakies 5 GPB, ktora oddawalem po przymierzeniu, bo zwyczajnie sie w nich dusilem)

szacuje, ze taka bluza od WP jak crewneck 200 ino z kapturem i lapkami to bylo by 250g i po odswiezeniu sobie swojego PS Pro, jeszcze bardziej mi tych elementow brakuje, wiem, ze o tym juz pisalem wiele razy, ale nie moge przejsc nad tym do porzadku dziennego, sory, zwyczajnie taka bluze, o takich parametrach utrzymywania ciepla przy organizmie kupilbym tylko z kapturem
fakt, ze osoby ktore mniej sie grzeja (moze bardziej wytrenowane, moze szczuplejsze) mialy by inne optimum temperaturowe w WP Crewnecku 200, dla mnie optimum to byla by bluza WP 200 z kapturem, ostatecznie czapka z tego samego materialu, na stronie dystrybutora sa wylacznie czapki LITE Beanie i z serii 400
moje argumenty przeciw czapce - latwo sie moze zaplatac, dodatkowy koszt (tu beanie Lite to 150 pln, w tej chwili w 'swiatecznej promocji' 120 pln), jednak chroni mniej powierzchni glowy niz kaptur

w moim wioskowym sklepie w ktorym bielizna welniana potentata z NZ kroluje, rzucily mi sie ostatnio w oczy bluzy z kapturem, wydaje mi sie, ze to jakas nowosc, bo wczesniej ich nie widzialem, widzialem je tez w belgijskiej sieciowce w okolicznym wiekszym miasteczku, cena porazajaca (~170 EUR), a gramatura 260 potentata jest dla mnie duzo za ciezka w stosunku do tego co oferuje, ale jest wybor, 1. bluza prosta 2. bluza z kapturem i lapkami

drugi welniany potentat z hameryki tez cos takiego ma, np.
SW Hoody Men 250 http://tiny.pl/h2fgh
IB Quantum Hood Men GT260 http://tiny.pl/h2fgq

taka wlasnie bluze w tej gramaturze chcialbym kupic od WP, moze czas odswiezyc kolekcje
postaram sie jakos ograniczyc swoje uwagi na temat braku kaptura w przyszlosci ;-)
---
Edytowany: 2013-02-04 11:31:04
-------------------------------------------
test Crewneck 200 sponsoruje www.woolpowerpl.pl

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - przez przeciwnik drożyzny - 04-12-2012, 08:41
RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - przez radziq - 01-02-2013, 13:42

Skocz do: