To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Odzież]Helikon Tex, kurtki, softshell, ocieplane
#37
,,No właśnie, jakiś tam pogląd. A jakby Pim, albo PRS pyknął reckę, to by nie był marketingowy bełkot selfikowy (..)"

Ja mam ten Apex 67g/m2 w Swagmanie (kiedyś może coś tam popełnię ale na razie to było by nierzetelne bo zbyt mało używam - noszę ale na szczęście nie było potrzeby awaryjnego docieplania się) i jest to naprawdę dość cieniutkie (+ delikatny mat. poszewki) - porównywalne praktycznie do waciaka z Deca którego też posiadam. Termicznie trudno mi jednoznacznie powiedzieć bo jednak Swagman to poncho i ... swoje dziury ma Wink , z drugiej strony zakrywa uda...
Trzeba by było w miarę obiektywnie porównać... choć oczywiście ,,doznania" były by subiektywne.
Helikon Wolfhound Hoodie nawet na promie w CamoGromie to 250 zł, a waciak z Deca to 120 zł max.
Wydaje mi się, że lepszą opcją jest za 3 stówki
https://e-militaria.pl/6701-kurtka-helik...ogrom.html
jak ktoś szuka kubraka dającego ,,natychmiastowe" docieplenie a nie ,,sweterka" z domu do auta, z auta po gazetkę do kiosku i to tyle dziennie z ,,ałdoru".
Nie mam pojęcia ile waży rzeczywiście Level 7 (tego na YT raczej się nie uświadcza) i jak się kompresuje. Holenderski odpowiednik ,,Sofie" waży od 800 g i nie ma kaptura (typowy docieplacz podkurtkowy).
Czyli nie są to rzeczy dla Ulralajtowców
P.S. Może firma Crye Precision LLC się ,,dosadziła" do próby minimalizacji jej zysków poprzez ,,wprowadzenie" wzoru ,,Camo Grom" i trzeba to ,,polubownie" wyprzedać...? Bo to już kolejny sklep... Ale kolory czy wzór kamuflażu to kwestia gustu.. i  prawie nie rzutują na trwałość, termikę, funkcjonalność, etc. Skupiłbym się raczej na sprzęcie niż na kolorze.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Softshell] militarny / taktyczny / Helikon - przez darek - 16-10-2012, 13:14
RE:[Softshell] militarny / taktyczny / Helikon - przez apcu - 16-10-2012, 13:42
RE: [Odzież]Helikon Tex, kurtki, softshell, ocieplane - przez PRS - 04-08-2020, 16:17

Skocz do: