To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Odzież]Helikon Tex, kurtki, softshell, ocieplane
#1
Blatio
2012-03-04 20:40:27
83.230.4.82
nr 3052
głosów 0 

Niedawno wszedł także bezmembranowy Helikon Delta jacket - chyba jedyny ich softshell z prawdziwego zdarzenia, kosztuje zdaje się poniżej 300 zł.
Ja bym się jeszcze zastanowił nad bardziej uniwersalną opcją, czyli windshirt, pod którym można zamieniać warstwy wedle upodobań i temperatury. Niedawno przeze mnie nabyty Warmpeace Escape to bardzo fajna rzecz, ma przedłużany tył (ważne na rowerze), wkłada się go przez głowę, na klacie ma kieszeń, pod szyją wysoką stójkę i kaptur. Na Allegro do wyrwania w 2 kolorach (czarny i czerwony) za 139 zł. Do tego np. polarek z Quechuy za 34 zł i już masz opcję chyba nawet lepszą niż softshell ze zintegrowanym ociepleniem, bo w windshircie sobie jeszcze latem pośmigasz, np. na samą bieliznę, czy też nawet krótki rękaw.
A ochrona przed wiatrem, moim skromnym zdaniem lepsza. Takiego np. HiMountaina Atmosa (nieprodukowanego już), czy rzeczonego już Warmpeace'a Escape nie ''przedmuchasz'' ustami (mam oba windshirty, więc wiem co piszę), zaś np. bardzo chwalonego HiMountaina Kwande da się przedmuchać bez problemu.
Oddychalność oczywiście rewelacyjna.

Ja z tego wszystkiego wybrałbym windshirt + odpowiedni dobór warstw pod spodem. Od prawie roku już nie używam chyba innego układu w górach i podczas aktywności.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Odzież]Helikon Tex, kurtki, softshell, ocieplane - przez Blatio - 16-10-2012, 13:14
RE:[Softshell] militarny / taktyczny / Helikon - przez darek - 16-10-2012, 13:14
RE:[Softshell] militarny / taktyczny / Helikon - przez apcu - 16-10-2012, 13:42

Skocz do: