To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Sandały Source / mojave, gobi, classic ....
#2

wewior
2007-06-22 09:45:30
Smiej sie smiej, ale to jest tak nazwane w opisie tego produktu:
http://alvika.com.pl/index.php?id=prod_s...ch#antybak
wiec trzymam sie oficjalnej nazwy, wymyslilbys cos a nie czepial sie topicu bo to przeciez powazna sprawa :-)

znalazlem cos takiego:
http://www.source-vagabond.com/san-m-mojave.html
na tym rysunku wyglada to ze pasek jest przeciagniety wzdluz stopy, probowalem tak ale troche niewygodna sprawa, widocznie zle probowalem...
-------------------------------------------------------
przeniesione przez admina

~zmęczon
2007-06-22 09:45
Sprawdziłem wszystkie chyba możliwości, ale jedyną w miarę wygodną jest poluzowanie tylnego paska i wbicie nogi tak by ten tylni przebiegał wraz z środkowym. Bez żadnego przyczepiania na rzep.
-------------------------------------------------------
przeniesione przez admina


~MooseDlb
2007-06-22 10:20:12
ja uzywam Source Classic, moja narzeczona ma Stream. oboje jestesmy zadowoleni z zakupu i nie nrzaekamy. sandaly sprawdzaja sie bardzo dobrze przu\y aktywnym chodzeniu na codzien. polecam
-------------------------------------------------------
Piotrek - piotrek@plebania-foto.info

sasq pajak/grappa.pl
2007-06-22 11:05:11
~MooseDlb
Clasiki i streamy są nieco lepsze (moim zdaniem) od teoretycznuie wyższych modeli gobi i mojacve
mam mojawe i następnym razem kupiłbym streamy popwód to podeszwa która w stremach i clasikach jest cała z wierzchu jako antybakteryjnie waniliowa a w mojawe są tylko wstawki pod piętą i poduszkami palców :-/
No i mojawe trudniej doczyścić niż stream-y

wewior masz identyczne sandałki jak ja... jeszcze powoiedz ze nosisz 43?! :-D

~wib
2007-06-22 11:53:45
http://www.source-vagabond.com/b-sanoriginals.html
kliknijcie na more info kolo classic i tam jest zdjecie klapka :)

ja sam robie to nieco inaczej - przekladam tylni pasek przez szluwke na przednim, tak po przekatnej - daje wieksza stabilnosc

wewior
sasq << ja nosze 41 :-)

~wib << to jest ten sam patent co pod podanym przeze mnie wczesniej adresem:
http://www.source-vagabond.com/san-m-mojave.html
ale wg mnie nie jest to takie dobre rozwiazanie bo malo rzepa zostaje i troche ugniata jak sie scisnie klapka, ale w ostatecznosci to jest najlepsza opcja, sprobuje jeszcze twojej metody moze bedzie lepsza...

akacja
2007-07-17 22:37:53
przepraszam za pytanie, jak juz ktos odpowie rzeczowo i wyczerpujaco prosze mnie wykasowac...

gdzie w krakowie mozna kupic source'y?? bo w grappie maja na stronie tylko 4 dostepne rozmiary, ja potrzebuje jakos 35, moze 36 damskie... i moga jak najbardziej byc classic lub stram, nie musza byc gobi czy mojave

~bax
2007-07-17 23:10:56
Akacja>> ja swoje Stremy kupiłem ciut ponad miesiac temu w Wierchach na Szewskiej :) W Grappie też są Source'y, ale co do rozmiarówki to najlepiej przejdź się do nich i sprawdź...

~mały
2007-07-31 16:42:43
Kupiłem majove 2tyg.temu,wczoraj idąc po chodniku potknołem się naprawde lekko,robie krok i prawy sandał spada prawie z nogi,pasek od strony środkowej wyszedł sobie na spacer;jest klejony na około 1,7cm do podeszwy,przy czym ślady kleju są widoczne tylko po jednej stronie,suma sumarum jeśli ktoś ulegnie reklamie i weżmie je w górki to bez zapasowego obówia może siE zdziwić,
a zdarłem już niejedna pare Jack Wolfskin i powiem ze legenda source to już chyba na reklamie powisi,mam nadzieje że wymienią na nowe lub dostane kaskę,ale po przeczytaniu forum to pewnie dostane zklejone przez dąbrowskiego szewczyka.Pasek podczymujący śródstopie jest raczej wkładany przed zgrzewaniem podeszw,kiepsko klejony,krótki,z modelu 2007 prosto z izraela.pozdro
-------------------------------------------------------
mały

~Luka
2007-08-31 18:05:21
moje niestety też poległy... po niecałych 2 sezonach pasek (ten sam, co u małego) wysunął się z podeszwy, odpadają wstawki antypoślizgowe, mam nadzieję, że jak dystrybutor je zobaczy to zwróci mi kasę i na tym zakończy się moja przygoda z tą firmą. szkoda, bo sandały wygodne i je bardzo polubiłem ale za tę cenę chciałbym coś bardziej wytrzymałego. pozostaje spróbować Tevy i od firmy Source trzymać się z daleka...

~Andy
2007-09-05 21:45:27
Moim zdaniem nie ma co generalizować, po prostu modele Mojave i Gobi (nie pamiętam czy jakieś jeszcze) miały paski nie przeprowadzone pod całą podeszwą (w przeciwieństwie do Classic i Stream), co powoduje, że są znacznie bardziej podatne na tego typu uszkodzenia. Ktoś pisał na forum, że niby mieli to poprawić, ale najwidoczniej egzemplarze z 2007 roku nadal mają tą przypadłość. Nie wiem jaki model ma Luka, na forum w temacie ''Sandały'' generalnie pisano, że w Stream'ach i Classic'ach raczej się to nie zdarza. Ja posiadam Source Classic, z tym że zbyt mało ich jeszcze używałem, żeby się wypowiedać na temat awaryjności.
-------------------------------------------------------
Andy

~Andy
2007-09-05 21:49:43
Odświeżyłem sobie wcześniejsze posty, widzę, że Luka też ma Mojave i niezłe przeboje z nimi, czyżby to potwierdzało ogólną opinię o tym modelu?
-------------------------------------------------------
Andy

mardergang
2007-09-05 22:20:24
Moje Gobi także wyzionęły ducha - oczywiście pasek, wstawki antypoślizgowe też miały tendencje do zmian lokalizacji (była z tego powodu reklamacja). Wytrzymały nieco powyżej 2 lat. Tevy Terra Fi mojej żony są w znacznie lepszej formie. Szkoda, bo Source'y fajne były...

~Luka
2007-09-06 01:11:07
Andy - sprzedawca mi mówił, że ponoć modele z 2007 mają już paski poprowadzone pod całą podeszwą, ale jak widać lipa. chyba, że mały ma jeszcze model z poprzedniego roku. co do Classiców i Stream'ów to koleżanka miała któryś z tych modeli - i też wypadł jej pasek. więc co do tego całego paska w podeszwie nie jestem przekonany...
A co do generalizowania, to jak kupuję sandały za 240 zł i nie wytrzymują nawet 2 sezonów (to już druga reklamacja), to nie będę pisać że firma jest dobra.

ps. z napisu SOURCE na podeszwie w jednym sandale zostało tylko S :)

sasq pajak/grappa.pl
2007-09-06 09:25:30
Niestety pasków tak zrobionych nie mają :-/

mam mojave drógi rok (jak na razie bez zażutu a uzywane cały czas)
Jednak jakbym jeszcze raz wybierał to nic powyżej Strem-a żona ma clasici używa ich cały czas (a zimą poi domu) i wygladaja lepiej od moich

~jurekiteresa
2007-09-06 13:35:50
Kurcze to współczucia. Ja tam moje Streamy katuje już 5 rok i dalej nic się nie dzieje, aż się wkurzam bo te nowe bardziej mi sie z wyglądu podobają choć jak słysze o problemach z nimi to mozna sie załamać :((
-------------------------------------------------------
Jurek

~Luka
2007-09-18 00:12:00
no właśnie ja je kupiłem głównie dlatego, że mi się strasznie design spodobał.
co do reklamacji to dostałem nowe, szkoda tylko że gwarancja kończy się w kwietniu (swoją drogą, jeśli mi wymienili na nowe to jak z gwarancją zielonego punktu którą Source się tak chwali, wie ktoś?)

~andrzejS
2007-09-18 08:28:37
jurek to ty katuj je dalej,ja fundnąłem mojej małżonce sourcy rocznik 2005 i ...zanosiłem je do szewca narazie 9 razy/tak!/posiałem kwit zakupu niestety,gzies koło 4-go ''razu'' mądry szewc wpadł na pomysł przedłużania pasków/doszywa/ i tak stopniowo dążyyymy do doskonałości he he.Dlatego należy celować od razu w górną półeczke sprzętową/a energię skupić na dodatkowym dochodzie/
-------------------------------------------------------
wujek andrzej

sasq pajak/grappa.pl
~andrzejS
kupiłeś żonie Gobi?? bo założe sie że nie clasic ani stream (te dwa są niedo zajechania)

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Sandały Source / mojave, gobi, classic .... - przez admin - 16-09-2012, 11:51

Skocz do: