To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


MSR Hubba
#1
Namiot ten kupiłem z polecenia znajomego. Nazwa MSR nic mi nie mówiła. Ze względu na brak czasu i zbliżający się termin wyjazdu po prostu kupiłem ten namiot. Koszt 1250 zł. I nie żałuję. Zakup był zrobiony trochę w ciemno. Jak namiot wygląda w realu zobaczyłem jak go testowo rozłożyłem na trawniku przed domem. Moim zdaniem jego jedyny dostepny kolor nie jest jego mocną stroną - taka trochę jasna zieleń. Zaletą jest natomiast mała objetość po spakowaniu i łatwość rozkładania. Namiot ma przedsionek wystarczająco duży żeby zostawić tam plecak, buty i inne rzeczy. Stelaż jest aluminiowy, wykonany bardzo precyzyjnie z segmentami połączonymi na gumkach. Rozłożenie w pojedynkę jest możliwe nawet przy silnym wietrze. Najpierw rozkładamy podpinkę/moskitierę i przypinamy jednoramienny aluminiowy stelaż. Potem nakładamy na konstrukcję tropik. Namiot ma na wyposażeniu 6 ładnie wykonanych gwiaździstych szpilek. Są sztywne i można je traktować nieco brutalnie. Brak linek odciągowych choć są na nie zaczepy. Trzeba je sobie dorobić we własnym zakresie. Podpinka jest w całości wykonana z moskitiery. Materiał dość łatwo zaciąga się. Oczka są na tyle małe że nawet małe meszki nie przechodzą. Namiot używałem przez 23 noce. W trakcie tych dni były upały do ok 32 stopni i spadki temperatur do -1 stopnia. Przewiewność podpinki była na pewno wielką zaletą w trakcie upałów. Przy spadku temperatury i wietrze tropik musiałem przypiąć nieco niżej gruntu. Deszcze były raczej umiarkowane, wilgoć od strony ziemi nie groziła ze wzgledu na to że podkładałem pod namiot karimatę. Było to dodatkowe zabezpieczenie materiału podłogi przed przetarciem na kamieniach, wilgocią i podwyższenie komfortu spania. Niewielkie opady deszczu i śniegu oraz zamarzanie go na namiocie nie miały żadnego wpływu na komfort spania i użytkowania. Dość łatwo dało się strzepnąć zamarznięty śnieg z powłoki namiotu. Mam 183 cm wzrostu. Sądzę że do 190 da się w nim spać bez problemu. Trochę może być za ciasny na wysokości barków.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
MSR Hubba - przez aszy007 - 12-08-2012, 18:04
RE:MSR Hubba - przez kivak - 12-08-2012, 21:35
RE:MSR Hubba - przez Doczu - 13-08-2012, 03:43
RE:MSR Hubba - przez Średni - 02-10-2012, 21:37
RE:MSR Hubba - przez Średni - 02-10-2012, 22:10
RE:MSR Hubba - przez gumibear - 02-10-2012, 22:15
RE:MSR Hubba - przez Doczu - 03-10-2012, 05:03
RE:MSR Hubba - przez Barsus - 04-06-2016, 07:43
RE:MSR Hubba - przez Leśna - 04-06-2016, 20:09
RE:MSR Hubba - przez fotofx - 04-06-2016, 21:39
RE: MSR Hubba - przez aszy007 - 20-02-2022, 14:27

Skocz do: