To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Montrail Hardrock 09
#1
OPIS PRODUKTU:

Gryptonit zapewnia doskonałą przyczepność i wyjątkową trwałości
Uformowane śródstopie zapewnia odpowiednie wsparcie i właściwą sztywności obuwia niezbędną do biegania w trudnym terenie
Pełna stopa Trail Shield w ramach ochrony stopy przed kamieniami i innymi odłamkami w terenie
Specjalna konstrukcja siatki buta zapewnia uczucie świeżości stopie, doskonale oddycha a zarazem utrzymuje brud na zewnątrz.
Technologia Perimeter zapewnia komfort i stabilność na nierównych powierzchniach.

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
02-04-2012, 18:48

ZAKUP

Ponad rok temu (XI2010) potrzebowałem butów do biegania. Szukałem buta, który po dwóch miesiącach nie rozleci się a podeszwa nie zadepcze pod znacznym obciążeniem (88-90kg). Z tej przyczyny wszystkie cuda atrakcyjne cenowo[/i] odpadły w przedbiegach. Nie chciałem też inwestować sporej kwoty. I tak przez przypadek trafiłem na promocje montrail. Butów, do biegania terenowego lub jak kto woli trail running[/i].

EKSPLOATACJA

Dziadek mój mawiał, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do dupy. W przypadku hardrocka ta teza nie do końca się sprawdza. Szybko objawiły swój wszechstronny charakter. Punktem wyjście oczywiście było bieganie, ale z nadejściem wiosny podejściówki[/i](Tatry, Jura, Sokoliki), buty na rower, w góry i do każdej innej aktywności tzw. outdoorowej. Dodam, że obuwie jest przeze mnie nad wyraz często eksploatowane (również miasto) i z małą dbałością. Gdyby były odrobinę ładniejsze, chodziłbym w nich do pracy.

PODESZWA/AMORTYZACJA
Co kryje się pod tajemniczym gryptonit[/i] nie mam pojęcia. Wystarcza mi, że podeszwa charakteryzuje się dobrą przyczepnością. Jej agresywny bieżnik zimą wgryzał się w śnieg zmrożony. Zęby gumy wbijają się w ziemię niczym zęby koparki :) Tarcie tracimy gdy podeszwa zapcha się błotem. Co niestety następuje bardzo szybko. Jest to poważna wada buta z przeznaczeniem terenowym! Bieganie po deszczu równa się dodatkowe kilogramy na stopach plus walka z utrzymaniem równowagi.
Dodam, że podeszwa jest naprawdę wytrzymała na ścieranie. Miała styczność również w dużej mierze z betonem czy asfaltem i jak do tej pory dużych strat na gumie nie widać.
Powyżej napisałem, że butów używałem jako podejściówki[/i]. Oczywiście to pewnego rodzaju skrót myślowy i nie należy tego traktować dosłownie. Acz sprawna osoba poradzi sobie i w skałach w tych butach tak do V-tego stopnia.
Stopa opiera się na grubej i masywnej podeszwie. Podczas biegania nie odczuwałem dyskomfortu czy też zmęczenia stóp. Tak samo przy użytkowaniu jako buty górskie. Po ponad rocznym użytkowaniu buty wciąż amortyzują, a ewentualne zbicie[/i] śródpodeszwy jest nieznaczne i nie ma wpływu na ogólne użytkowanie.

KOMFORT/WYGODA/WYTRZYMAŁOŚĆ
Jedne z wygodniejszych butów jakie mam/miałem! Buty są dość ciężkie, przy tym sztywne. Stopa w bucie siedzi pewnie i stabilnie. Poprzez odpowiednie sznurowanie buta można regulować[/i] jego wygodę: od kapcia po niemalże rękawiczkę opinającą stopę. But ce***e dobra oddychalność. W to dzięki siateczkowej cholewce. Producent przy tym pomyślał, by pięta była sztywna a palce dodatkowo zabezpieczone przed ewentualnym obiciem o korzenie czy kamienie.

PODSUMOWANIE
Buty kupiłbym jeszcze raz. I niech to stanowi podsumowanie oraz rekomendację.

WADY
- zachodząca błotem podeszwa (!)
- rozwiązujące się sznurowadła
- wygląd :)
ZALETY
- wygoda
- oddychalność
- wszechstronność użycia
- amortyzacja
- wytrzymałość

OCENA PRODUKTU:

Oddychalność: 4/5
Podeszwa: 4/5
Wygoda: 5/5
Wytrzymałość: 5/5
Ogólna: 4.50/5


[Obrazek: P4020165%5B1%5D.jpg]


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Montrail Hardrock 09 - przez bartolini - 02-04-2012, 18:32
RE:[Recenzja] Montrail Hardrock 09 - przez gumibear - 03-04-2012, 06:34
RE:[Recenzja] Montrail Hardrock 09 - przez ? - 03-04-2012, 11:31
RE:[Recenzja] Montrail Hardrock 09 - przez ? - 03-04-2012, 11:57
RE:[Recenzja] Montrail Hardrock 09 - przez Blatio - 03-04-2012, 12:01
RE:[Recenzja] Montrail Hardrock 09 - przez bartolini - 03-04-2012, 12:13
RE:[Recenzja] Montrail Hardrock 09 - przez gumibear - 03-04-2012, 12:21
RE:[Recenzja] Montrail Hardrock 09 - przez Blatio - 03-04-2012, 15:02
RE:[Recenzja] Montrail Hardrock 09 - przez nayael - 03-04-2012, 23:07
RE:[Recenzja] Montrail Hardrock 09 - przez Nemesis - 04-04-2012, 12:10

Skocz do: