To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Fjord Nansen VARDO
#1
OPIS PRODUKTU:

Rozmiary: L right, L left, XL right, XL left
Materiał zewnętrzny: POLIESTER
Materiał wewnętrzny: POLICOTTON
Wypełnienie: EKO LOFT HOLLOWFIBER
Waga: L: 900 g, XL: 1000 g
Wymiary (dł. x szer. x wzrost): L: 205 x 80 x 30 cm (do 180 cm); XL: 225 x 85 x 30 (do 195 cm)
Wymiary po spakowaniu (dł. x średnica): L: 30 x 14 cm; XL: 32 x 15 cm
Zakres temperatur (min./przejściowa / komfort/max EN 13537): -6 / 9 / 14 / 25°C
Zamek: TH, lewy lub prawy, ANTI-BITE TAPE

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
25-07-2011, 16:40

Wstęp
Śpiwór kupiłem rok temu z myślą o letnich wypadach. Mając 180cm wzrostu zdecydowałem się na wersję L, i chociaż początkowo wydawał mi się trochę za mały, ostatecznie udało mi się do niego przywyknąć, ba, nawet polubić.

Komfort cieplny
Rzecz chyba najważniejsza, zatem pierwsza. Fjord Nansem przy oznaczaniu zakresu temperatur stosuje się do normy EN 13537. Temperatura komfortu to taka, w której leżąc na plecach czujemy komfort cieplny. Temp. przejściowa to taka, w której leżąc zwinięci w kulkę na boku, nie czujemy zimna. Min. to temperatura w której przy maksymalnie 6h spania powinniśmy przeżyć :D Z kolei temp. maksymalna, to taka, przy której częściowo odkryci, nie powinniśmy się pocić.

No i muszę Fjordowi oddać słuszność, bo całkowicie się zgadzam z oznaczeniami na śpiworze. Często zasypiając w samych majtach i koszulce, kładłem się na plecach, i czułem komfort, natomiast w nocy, kiedy temperatura spadała do 7-8 stopni, musiałem zwinąć się do pozycji embrionalnej, i mogłem spokojnie spać dalej. Może szału nie ma, jak ktoś jest zmarzluchem, to raczej powinien zaopatrzyć się w coś cieplejszego, ale ja właśnie takiego śpiwora szukałem, tak mówią oznaczenia producenta, i tak jest w rzeczywistości, stąd 5 pkt w tej kategorii.


Kompaktowość
Śpiwór jest po prostu super lekki. Co więcej, po wyjęciu zdaje się trochę napuszony, i wydaje się zadaniem niemożliwym wciśnięcie go z powrotem do pokrowca, a tu niespodzianka- udaje się to bez problemu.
Coś jednak jest w tym Fjordowym Hollowfiberze.
Co więcej, oryginalny worek kompresyjny jest rewelacyjny. Cztery taśmy ściągające, pozwalają równomiernie skompresować śpiwór do niewielkiego pakunku. Jednak nie wiem jak zareaguje śpiwór na zbyt częste kompresowanie go. Ja zazwyczaj korzystam z dużego plecaka, gdzie transportowałem go ''na luźno'', tak że w tej kwestii się nie wypowiem. Po roku i dwóch praniach nie stwierdziłem pogorszenia warunków termicznych. Inna sprawa, że jakby zebrać wszystkie noce które w nim spałem, to może uzyskamy z 30 dni, tak wiec ostateczna ocena wytrzymałości przede mną.

Wyposażenie
Sama definicja letniego, lekkiego śpiwora, zakłada, że nie uświadczymy w nim zbędnych bajerów. Jednak nie ma się tu czego przyczepić. Pokrowiec kompresyjny jest rewelacyjny. Ściągany kaptur zrobiony solidnie, zamek chodzi gładko, od środka zabezpieczony jest patką z hollowfiber\'em, dodatkowo mała kieszonka na dokumenty od środka w okolicach klatki piersiowej.

Podsumowanie
Jeśli szukamy lekkiego, małego śpiwora na letnie wypady- Moim zdaniem Vardo to naprawdę dobry wybór.

OCENA PRODUKTU:

Komfort cieplny: 5/5
Kompresja: 5/5
Wyposażenie: 4/5
Ogólna: 4.67/5


[Obrazek: 103_0074.jpg]


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Fjord Nansen VARDO - przez Lukas1art - 25-07-2011, 16:09
RE:[Recenzja] Fjord Nansen VARDO - przez SCRUBBY - 25-07-2011, 16:39
RE:[Recenzja] Fjord Nansen VARDO - przez SCRUBBY - 26-07-2011, 19:08
RE:[Recenzja] Fjord Nansen VARDO - przez SCRUBBY - 09-08-2011, 14:54

Skocz do: