To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Ion 20
#4
Ten plecaczek ma pecha do nowych - to również mój pierwszy post.
Kupiony ok. 5 lat temu z przeznaczeniem do codziennego urzytku głównie w mieście.
Pojemność tylko 20 litrów, ale od momentu zakupu latem w górach nosi go moja żona i zdoła do niego włożyć kurtkę przeciwdeszczową, grubego polara, spodnie przeciweszczowe, koszulke na zmianę, małą apteczkę, trochę prowiantu i oczywiście kosmetyczkę. Generalnie jest zadowolona i nie widzi potrzeby zakupu nowego.
Do użytkowania codziennego większy byłby niewygodny jak na moje potrzeby. W komorze głownej dość wygodny organizer
(dwie kieszonki otwarte, dwie mniejsze zamykane na rzepy i jedna na suwak plus tasiemka z plastikowym karabińczykiem). Piankowe plecy nie odprowadzają dobrze wilgoci, ale usztywniają konstrukcję i dzięki temu przy mało załadowanym plecaku nie ma się wrażenia niesienia reklamówki z małym arbuzem. Trzeba dodać, że za plecami jest komora na camelback z wieszakami (nigdy przez nas nie używana) i sztywne plecy mogą mieć tu duże znaczenie.
Pas biodrowy nie posiada żadnych kieszonek, ale ma jedną fajną cechę - można go schować za piankowe plecy i podczas łażenia po mieście nie dynda na plecach.
Raincover dobrze dopasowany na rzepowej smyczy, schowany w kieszonce na suwak w dolnej części plecaka.
Wszystkie elementy z tworzywa są firmy - Rock Lockster i działają bez zarzutu, nie wspomnę o świetnej ergonomi.
Suwaki YKK również działaja bez zarzutu mimo nadmiernej eksploatacji z mojej strony, zużyciu uległy tylko uchwyty wykonane ze sznurka, którego końcówki obciągnięto tworzywem.
Szelki plecaka mają taki patent, że są połączone ze sobą na karku odsuwając plecak od pleców na kilkucentymetrach, ale pozostawiono otwór mniemam, że do łatwiejszej wentylacji i odprowadzania wilgoci (widać to trochę na zamieszczonym zdjęciu).
Fakt kosztował nie mało - w moim przypadku jak dobrze pamiętam 240 zeta, ale nie zamieniłbym go na żaden z tych co firmy reklamują jako plecaki miejskie (nie noszę laptopa) i następny będzie podobny, ale już chyba innej firmy - świat idzie szybciej do przodu niż TNF.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ion 20 - przez Rattlesnake - 23-10-2010, 20:09
RE:Ion 20 - przez ludz - 23-10-2010, 21:43
RE:Ion 20 - przez Rattlesnake - 23-10-2010, 22:33
RE:Ion 20 - przez hevy - 24-10-2010, 01:03

Skocz do: