To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Icebreaker Rapid Zip Thru Man
#1
OPIS PRODUKTU:

Skład: wełna merynosów
Krój: profilowany
Kieszenie: 3

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
29-06-2010, 06:31

Bluzy używam od roku. Jest to jeden z modeli ze sportowej serii Icebreakera nazwanej GT.

Konstrukcja
Bluza rozpinana na całej długości, wykonana jest z wełny nowozelandzkich merynosów w gramaturze 280g/m2. Posiada 2 duże kieszenie oraz 1 małą u góry z lewej strony. Rękawy posiadają otwory na kciuki, szczególnie przydatne na rowerze. Zamek posiada dwa suwaki i jest odblaskowy podobnie jak logo producenta i element na plecach. Tył jest wydłużony, szwy płaskie, a wszystko jest bardzo starannie wykonane.

Zastosowanie i uwagi z używania
Bluzę tę zakładam głównie w trakcie jazdy na rowerze, choć zdarzało mi się ją też często zabierać w góry i dłuższe podróże. Ze względu na uzależnienie od niej noszę ją także w mieście. Termika bluzy jeśli w ogóle mogę pokusić się o takie porównanie wydaje się być niższa niż polarteca power stretch. Niemniej jednak niejednokrotnie przy mrozie -15 stopni jeździłem na rowerze ubrany w zestaw: koszulka Icebreaker 200 + opisywana bluza + Goretex Paclite i czułem komfort. W związku z jazdą rowerową naprawde niezłym patentem są odblaski. Bluza jest na tyle uniwersalna, że możemy ją nosić latem jak i zimą. Naprawdę nieźle izoluje w chłodne dni, a gdy jest cieplej nie jest mi za gorąco. Chyba najlepiej sprawdziła się podczas długiego wyjazdu rowerowego w suchym klimacie. Ze względu na to, iż nawet po bardzo długim użytkowaniu nie śmierdzi, dobrze sprawdzi się na kilku- dniowych/tygodniowych wyjazdach. Jeśli już została zamoczona to schnie wolniej niż syntetyki. Bluza po rocznym użytkowaniu jest w bardzo dobrym stanie, nic się nie zmechaciło, jedynie przy otworze na kciuk puścił jeden szew, i końcówka zamka (na dole) lekko się mechaci. Fajnie się ją pierze, sprzedawca w sklepie zapewniał, że nie muszę używać żadnych płynów do wełny, tylko muszę za pierwszym razem wyprać z czymś sztywnym, np. jeansami (dzięki temu bluza nawet jeśli gryzła, to po tym miała przestać. Mnie nie gryzła nigdy) i tyle.

Podsumowując, bluza jest bardzo dobrym wyborem na warstwę izolacyjną, jest świetnie skrojona, ma fajny design, materiał jest trwały, no i nie śmierdzi :)

Plusy:
• Nie śmierdzi
• Bardzo dobry krój i design
• Dopracowana w szczegółach
• Łatwo się ją pierze
• Odblaski
• Przyjemna w dotyku (nie jest plastikowa jak syntetyki)

Minusy:
• Cena (ok. 450zł)

Na stronie Icebreakera można znaleźć informację o tym, że jeśli nie jesteśmy zadowoleni możemy produkt oddać. Myślę, że jest to nieuczciwa polityka, bowiem każdy kto założy jakiś produkt tego producenta nie chce go już oddać. Nigdy :)

OCENA PRODUKTU:

Oddychalność: 5/5
Wygoda: 5/5
Wytrzymałość: 4/5
Ogólna: 4.67/5



Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Icebreaker Rapid Zip Thru Man - przez Ali my Brother - 29-06-2010, 06:26
RE:[Recenzja] Icebreaker Rapid Zip Thru Man - przez Ali my Brother - 01-07-2010, 06:55
RE:[Recenzja] Icebreaker Rapid Zip Thru Man - przez A. my Brother - 05-07-2010, 12:55
RE:[Recenzja] Icebreaker Rapid Zip Thru Man - przez Spineless - 05-07-2010, 22:54

Skocz do: